Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrakçıların 1 Kasım mesaisi

Beş ay aranın ardından yeniden yapılacak olan milletvekili genel seçimleri, en çok da bayrak üreticilerine yaradı. Üreticiler, "Bu yıl ikinci kez işlerimiz canlandı. Seçim bize yaradı" diyor

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Bayrakçıların 1 Kasım mesaisi
Milletvekili genel seçimleri kapsamında çalışmalarını hızlandıran partilerin siparişleri üzerine bayrak üretimi yapan atölyelerde işler canlandı. 7 Haziran öncesindeki birkaç ayı oldukça yoğun geçiren bayrak ve flama üreticileri, bu kez 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlere yönelik siparişleri yetiştirmek için harıl harıl çalışıyor. Ülkenin dört bir yanındaki partilerin il başkanlıklarından gelen talepleri karşılamaya çalışan Bursa'nın Yıldırım ilçesinde faaliyet gösteren bir firmanın atölyesine bayraklar, başka bir işletme tarafından boyandıktan sonra top halinde getiriliyor. Daha sonra tezgahlarda sıcak teller yardımıyla boyutlarına göre kesilerek kenarları dikilen bayraklar, paketlenip çuvalların içinde partilerin genel merkezleri ya da il başkanlıklarına gönderiliyor.

TÜRK BAYRAĞI TALEBİ
Firmanın sahibi Selahattin Avşar, Türkiye'nin hemen her ilinden bayrak siparişi aldıklarını ve bu kez imalat için sürelerinin kısıtlı olduğunu söyledi. Seçim bayraklarını üretmeye başladıklarını belirten Avşar, "Bu yıl ikinci kez işlerimiz canlandı. 7 Haziran ve 1 Kasım, belki de en çok bize yaradı" dedi. Avşar, çok sayıda Türk bayrağı imal ettiklerini belirterek, "Bu seçim öncesinde ülkede yaşanan olayların etkisiyle vatanperverlik, vatanı sahiplenme duyguları arttı. Bu vesileyle partilerden gelen Türk bayrağı talebi de yükseldi" diye konuştu.

ÖDEME YILBAŞINDAN SONRA
Siparişlerin 7 Haziran'daki seçimlere göre düşük olduğunu dile getiren Avşar, "Partiler, seçim yardımı almadığı için çok fazla bayrak siparişi gelmedi. Sipariş veren bazı partiler, ödemeleri yılbaşından sonra yapacaklarını beyan ediyor" diye konuştu. Avşar, parti ya da Türk bayrağı üretimi konusunda zorluk açısından bir fark olmadığını da sözlerine ekledi.

GÜNDE 300 BİN BAYRAK ÜRETİMİ
Partilerin genellikle boyutları küçük bayrakların tercih ettiğini ve en çok siparişi 50x70 santimetre ebadındaki bayraklar için aldıklarını ifade eden Avşar, "Talep olduğunda günde 300 bin bayrak üretebilme kapasitesine sahibiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrakçıların 1 Kasım mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN