İşte en anlamlı göç kareleri

BursaFoto Fest kapsamında düzenlenen yarışmanın sonuçları belli oldu. 27 ülkeden 399 fotoğrafçının bin 406 fotoğrafla başvurduğu yarışmada 19 eser ödüle, 39 eser ise sergilenmeye layık bulundu

Giriş Tarihi: 25.10.2015
İşte en anlamlı göç kareleri
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl 5'incisi düzenlenen "Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali" (BursaFotoFest) kapsamında "göç" temalı uluslararası fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmaya katılan Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin 6 fotoğrafı ödül kazanırken, 19 eseri de sergilenmeye değer görüldü. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İzzet Keribar, Hasan Şenyüksel, Ercan Aslan, Doç. Dr. Ozan Bilgiseren, Neslişah Erbey Kuşku, Sibel Emniyet ve Meral Kuru'dan oluşan jürinin değerlendirmesi tamamlandı. Organizasyonda, 27 ülkeden 399 fotoğrafçının bin 406 fotoğrafla başvurduğu yarışmada 19 eser ödüle, 39 eser ise sergilenmeye layık bulundu.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ BURSA'YA

Bursa'dan Çağdaş Erdoğan, "Yeni Yaşam" adlı eseriyle birinci oldu. İstanbul'dan Kurtuluş Arı "Ezidi Göçü" fotoğrafıyla ikinci, yine İstanbul'dan Emin Özmen "Araf" fotoğrafıyla üçüncü sırada yer aldı. AA foto muhabirlerinden Halil Fidan, Mustafa Yalçın ve Abdullah Coşkun mansiyon ödüllerini, Ali İhsan Öztürk, Özge Elif Kızıl ve Thomas Campean da yarışma özel ödüllerini kazandı. Bursa'da 24-28 Ekim'de gerçekleştirilecek festival etkinliklerinde dağıtılacak ödüller, birinciye 4 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin dolar, mansiyona ise 500'er dolar olarak açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte en anlamlı göç kareleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN