Metroda ilk kazma 2018’de

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Metroda ilk kazma 2018’de

AK Parti İl Başkanlığı’nın Gebze’de düzenlediği danışma meclisi toplantısına katılan Başkan Karaosmanoğlu, proje lama ihalesi tamamlanan metro için ilk kazmayı 2018’de vuracaklarını söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı'nın '88. Daraltılmış İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Cemil Yaman, Sami Çakır ile Radiye Sezer Katırcıoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe belediye başkanları ile gençlik ve kadın kolları üyeleri toplantıda bulundu. Gebze Kent Meydanı'nda yer alan nikâh salonunda yapılan danışma meclisinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu önümüzdeki yıllara ilişkin hedeflerini anlattı. Başkan Karaosmanoğlu "2018'de ilk kazmasını vuracağımız metro projemiz Gebze bölgemizde olacak. Proje ihalesini yaptığımız metroya en geç 2023'te binmiş olacağız" diye konuştu.

'12 YILI GERİDE BIRAKTIK'
Başkan Karaosmanoğlu şöyle devam etti: "Yerelde 12 yılı geride bırakırken genelde de 14 yıl arkamızda kaldı. Bu zaman diliminde Türkiye kabuk değiştirdi ve halkımızın yaşam standartlarında da pozitif yönde değişim oldu. Kocaeli'de kentimizi planlarken, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin yüzde 77'sini yerine getirdik. Artık ve temel atmalara yetişemiyoruz. Kentimizde önemli hizmetler ortaya koyduk, ulaşımda önemli çalışmalara imza attık. Gebze'de atacağımız en önemli adım da metro olacaktır. Metronun proje hazırlama ihalesini de yaptık. Metro'nun 2018 yılında ilk kazmasını vurmaya hazırlanıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metroda ilk kazma 2018’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN