Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir ilçeleri araçlarla donatıyor

Hizmet alanı genişleyen Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçeye ayrı ayrı yatırımlarını sürdürüyor. İnegöl Belediyesi için alınan araçlar Başkan Aktaş’a teslim edildi

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Büyükşehir ilçeleri araçlarla donatıyor
Geçtiğimiz ay sıfır kilometre 30 yeni hizmet aracını Mustafakemalpaşa Belediyesine teslim eden Büyükşehir Belediye Başkanı , bu kez, İnegöl Belediyesi için alınan 2 çöp treyleri ve 1 çekicinin anahtarlarını, Belediye Başkanı 'a teslim etti. Böylece 10'larca araçla yapılan çöp transferi artık sadece bir treylerle yapılacak ve hem zamandan hem yakıttan tasarruf edilmiş olacak.

TRAFİK YÜKÜ AZALACAK
Daha yaşanabilir ve sağlıklı bir Bursa için sadece kent merkezinde değil tüm ilçelerde önemli yatırımları hayata geçirdiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, en önemli konunun ise temizlik olduğunu vurguladı. İnegöl'ün Büyükşehir sınırlarına sonradan dahil olan en büyük ilçe olduğunu ifade eden Başkan Altepe, "Daha etkin temizlik faaliyetinin yapılması ve masrafların da azaltılması için İnegöl Belediyemize destek veriyoruz. İlçe belediyesinin topladığı atıklar, aktarma istasyonuna ulaştırılacak, buradan da treylerlerle ana depolama sahasına taşınacak. Bu araçların her biri 8 araçlık kapasiteye sahip. Yani 8 araç yerine trafiğe 1 araç çıkacak. Hem fazla meşgul edilmeyecek hem de maliyetler düşecek. Bu araçlar İnegöl ilçemize hayırlı olsun" dedi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da merkeze sonradan bağlanan ilçelerde düzenli çöp depolama sahası bulunan tek ilçenin İnegöl olduğunu hatırlatarak, "Büyükşehir Belediye Başkanımızın yönlendirmesiyle Yenişehir ve İznik ilçesi de burayı kullanıyor. İlçemizin atıklarını şehrin yanı başındaki aktarma istasyonun topluyoruz.

KALİTELİ HİZMET
Buradan 12 kilometrelik mesafedeki depolama sahasına kadar olan mesafeyi 8-10 sefer gitmektense Büyükşehir Belediyemize böyle bir öneri sunduk. Büyükşehir Belediyemiz de her zaman olduğu gibi bu konuda da bize destek verdi. Hem maddi anlamda önemli bir tasarruf sağlayacağız hem de şehir içinde daha kaliteli hizmet sunacağız. İnegöl için önemli bir kazanım. Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir ilçeleri araçlarla donatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN