Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ailevi sorunlar bu merkezde çözülüyor

Giriş Tarihi: 29.5.2016
Ailevi sorunlar bu merkezde çözülüyor
İnegöl Belediyesi tarafından, geçtiğimiz ay faaliyete geçirilen, 'nin ilk Aile Danışma , 2 aylık süreçte 3 çift, 30 çocuk ve 30 yetişkine hizmet verdi. 'de ilk olma özelliğini taşıyan İnegöl'ün Osmaniye mahallesindeki bu merkezde, okula gitmeyen çocuklar, ergenlik dönemlerindeki sıkıntılar, karı koca ve hatta gelin kaynana arasındaki sorunlar bile çözüme kavuşuyor.

"AİLE BAĞLARI ÇOK ÖNEMLİ"
Aile Danışma Merkezi ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş; "Türk toplumunda aile önemli bir müessesedir. Aile bireyleri arasındaki iletişim, çocukların yetiştirilme tarzı, sahip oldukları gelenek ve görenekler toplumun yapısını doğrudan etkiler. Bir toplumda ailelerin bağları ne kadar kuvvetli olursa toplum da o kadar kuvvetli olur. Günümüz modern dünyasında özellikle teknolojinin yaygınlaşmasıyla çözülmeye başlayan ve giderek dağılan aile kurumunun iyileştirilmesi ve aile bireylerinin yaşadığı sorunlara birlikte çözüm aranması amacıyla oluşturduğumuz Aile Danışma Merkezimiz, Engelliler Gündüz Bakım Evi ile birlikte aynı binada hizmet veriyor" dedi.

KADINLAR BAŞVURUYOR
İnegöl Belediyesi Aile Danışma Merkezi'nde görevli Uzman Sosyolog ve Aile Danışmanı Tuğba Udül, merkezin çalışmaları hakkında bilgiler verdi, Udül,"Anne, baba ve çocuklardan oluşan ailenin tüm bireylerin sorunları ile ilgileniyoruz. Okula gitmeyen çocuklar, ergenlik dönemlerindeki sıkıntılar, karı-koca, gelin-kaynana arasındaki sorunlar, boşanma aşamasındaki çiftler gibi her konuda hizmet veriyoruz. İlk danışanlarımdan biri de okula gitmeyen bir çocuktu. 1,5 ayda o sorunu çözdük. 30 yetişkin danışanım var ve tamamı kadın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ailevi sorunlar bu merkezde çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN