Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman zamlanacak?

Giriş Tarihi: 23.10.2015 10:55
Asgari ücret ne zaman zamlanacak?

Başbakan , ve emekli maaşı zammı konusunda açıklama yaptı.

Davutoğlu; yeni Anayasa, seçim barajının yeniden düzenlenmesi gibi siyasi düzenlemelerin yanı sıra emekli maaşı zammı ve konusunda da çalışmalarının olduğunun bilgisini verdi. Davutoğlu; Her emekliye aylık 100 TL zam zam yapılarak yıllık 1200 TL ek destek sağlama ve asgari ücreti 1300 TL'ye çıkarma gibi vaadlerde bulundu.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili vaadini bir otelde düzenlediği basın toplantısında hatırlattı. Çelik, İktidara geldiklerinde asgari ücretin 184 lira olduğunu hatırlattı ve emekli maaşı ve asgari ücret konusunda ciddi iyileştirmelerin vadedildiğini şu sözlerle hatırlattı:

"Şu anda ise bu ücret bin liraya çıktı. Asgari ücret, aralıktaki komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek. Yanımıza ya işçileri ya da işverenleri alacağız veya ikisini birden alacağız ve ittifak yapacağız. Eğer ittifak olmazsa bize bir tarafın desteği yetiyor. Böylece asgari ücret bin 300 lira olmuş olacak. Bu konuda kararlılığımızı sürdüreceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asgari ücret ne zaman zamlanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN