Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASGARİ ÜCRET HABERLERİ

Asgari ücret ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika asgari ücret haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Asgari ücret konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 1423 asgari ücret haberi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 29.11.2023 00:00
ASGARİ ÜCRET İLE İLGİLİ HABERLER

Asgari ücret veya minimum ücret, yasal bakımdan işçilere ödenebilecek en düşük seviyedir; işçilerin belirlenen sınırın altında emeğini satamayacaklarını belirtir. Çoğu ülke 20. yüzyılın sonuna doğru asgari ücret mevzuatını uygulamaya başlamıştır.

İşçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılayacak biçimde hesaplanır. Ülkelere göre asgari ücret açıklamaları değişkenlik gösterebilir; kimileri sadece saatlik bazda açıklarken diğerleri doğrudan belirli bir saatlik çalışmanın karşılığı olarak aylık bazda açıklar. Asgari ücret çalışma süresiyle yakından bağlantılıdır.

SON DAKİKA