Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haddat; "Sağlık Serbest Bölgesi Kurulmalı"

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Haddat; Sağlık Serbest Bölgesi Kurulmalı
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Muhammet Kürşat Haddat, Mersin’e Sağlık Serbest Bölgesi kurulmasını önerdi
Türkiye’nin 2023 vizyonunda 20 milyar dolar gelir hedeflediği sağlık turizmi pastasından Mersin’in daha fazla pay alması için gerekli çalışmaların kısa süre içerisinde başlatılması gerektiğinin altını çizen Haddat, "Bölgeye kurulacak bir Sağlık Serbest Bölgesi ile kentin kalkınması sağlanabilir. Dünyada yaklaşık 100 milyar dolara ulaşan sağlık turizmi pazarından Türkiye daha fazla pay almak istiyor. Türkiye’nin 2018 kalkınma planında önemli bir gelir hedeflediği sağlık turizmi alanında, Mersin olarak üzerimize düşen çalışmaları yapmalıyız" dedi.
Mersin’in kozmopolit yapısı ile Türkiye’de Sağlık Serbest Bölgesi kurulması açısından öne çıkan bir bölge olduğunu vurgulayan Haddat, "Sağlık turizminde marka değerini artırmak, sektörde yeni nesil yatırım modeli oluşturmak ve Sağlık Serbest Bölgesi projesini hayata geçirmek adına gerekli çalışmaların bir an evvel başlatılması gerekmektedir. Mersin’in sağlık turizminde geri kalma gibi bir lüksü yoktur. Bu proje sayesinde Çukurova Bölgesel Havaalanı daha aktif hale gelecek, bölgemizin tanıtımı hızlanacaktır. Ayrıca daha önce işaret ettiğimiz inanç turizmi konusunun da Sağlık Serbest Bölgesi ile birlikte yürütülebileceği bir gerçektir. Sağlık Serbest Bölgeleri ile birlikte Ortadoğu’dan gemiler ile ciddi sayıda turist getirebileceğimizi de düşünüyorum" diye konuştu.
AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Muhammet Kürşat Haddat, milletvekili olması halinde bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları başlatacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haddat; "Sağlık Serbest Bölgesi Kurulmalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN