Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEGV’de "Eğlen, Öğren, Hijyen" Etkinliği

Giriş Tarihi: 30.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 11:02
TEGV’de Eğlen, Öğren, Hijyen Etkinliği
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Unilever işbirliğinde sürdürülen ’Eğlen, Öğren, Hijyen’ etkinliği, Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu, yaşamsal önemi bulunan hijyen konusunda eğitmeyi ve küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor.
TEGV Öğrenim Birimi tarafından Mersin Huzurkent Latife Hanım İlk Okulu’nda gerçekleştirilen ’Eğlen, Öğren Hijyen’ etkinliğiyle 60 çocuk öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler. Unilever sponsorluğunda 2011 yılından bu yana TEGV’in Türkiye çapındaki 81 etkinlik noktasında hayata geçirilen ’Eğlen, Öğren, Hijyen’ etkinliği, erken yaşta kazanılan alışkanlıkların öneminden yola çıkarak, çocuklara hijyen kavramını tanıtmayı amaçlayan ve çocukların yaparak öğrenecekleri ‘interaktif bir eğitim programı’ olarak geliştirildi. Hedef kitlesi ilkokul 2.-8. sınıf çocukları olan 2 saatlik ’Eğlen, Öğren, Hijyen’ etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve öz bakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar.
Çalışmayla ilgili açıklama yapan TEGV Mersin Öğrenim Birimi Sorumlusu Müberra Ateş, "Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV ve Unilever markası Domestos işbirliğinde sürdürülen ’Eğlen, Öğren, Hijyen’ etkinliği Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu, yaşamsal önemi bulunan hijyen konusunda eğitmeyi ve küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor. Bizde TEGV Mersin Öğrenim Birimi olarak 5 okulumuzda çalışma yaptık. Etkinliğe katılan çocuklar öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler. Bu faaliyetlerimizin devam edecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEGV’de "Eğlen, Öğren, Hijyen" Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN