Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yılı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yılı
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, basın özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ’24 Temmuz Türk basınında sansürün kaldırılışının 107. yıldönümü ve Basın Bayramı’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için her ortamda ve koşulda, sorumluluk duygusuyla hareket ederek, toplumun haber alma ihtiyacını yerine getiren basın çalışanlarının bayramını kutlayarak, basın özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından birisi olduğunu vurguladı.
"Görevlerini fedakarlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler” diyen Tuna, “Gazetecilik mesleği, günümüzün en dinamik ve en fedakarlık isteyen mesleklerinden birisidir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, ’basın, bir milletin ortak sesidir’ sözü de basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır” dedi.
Yazılı, görsel ve işitsel basının yapılan hizmetlerin halka aktarılmasında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Tuna; “İlçemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi için yaptığımız çalışmaları halkımıza duyuran basın mensuplarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Basın mensuplarımızın gösterdikleri duyarlılığın ve başarılı çalışmaların kentimizin tanımına büyük katkı sağladığına, özgür ve tarafsız olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerine inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN