Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milas’ta Öğrenciler Akademiden Kariyere Adım Atıyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015 13:08
Bodrum Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği, Akademiden Kariyere Projesi kapsamında Milas’taki öğrencilerin sektöre entegre olmasına yardımcı olmak için eğitim çalışması başlattı.
Öğrenci ve sektör arasındaki birliğinin sağlanması adına Sıtkı Koçman Üniversitesi ile bir eğitim çalışması yürüten Bodrum Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği, Akademiden Kariyere Projesi’ni Milas’ta da hayata geçirdi. BESİAD, Milas Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetiminden gelen talep üzerine, 3. sınıf öğrencilere yönelik eğitim ve sertifika programı başlattı.
Proje kapsamında okul müdürü ve öğretmenleri ile fikir alışverişinde bulunduktan sonra seminer odasında yaklaşık 50 öğrenciyle tanışan BESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrencilerde vizyon oluşturması açısından başarı hikayelerini paylaştılar. Alanında uzmanların verdiği eğitim etkinliğinde, iş yaşamı için gerekli bilgiler aktarırken iş deneyimleri de öğrencilerle paylaştı.
Öğrencilere değer katmak ve öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla organize edilen eğitim programında; koçluk, iletişim ve pazarlama, mülakat teknikleri, CV oluşturma konularında detaylı bilgi aktarıldı.
Öte yandan ’’Pazarlama ve Satış Teknikleri ’’ eğitimini dün tamamlayan öğrencilere, BESİAD tarafından hazırlanmış sertifikalar takdim edildi.
Ticari faaliyet gösteren işletmelerin nitelikli, donanımlı ve kalıcı iş gücü ihtiyacının karşılanmasıyla birlikte öğrencilerin iş yaşamına sağlam adımlarla başlamalarını amaçladıklarını belirten Bodrum Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur İlhami Özden; “Okulumuzdan gelen talep üzerine eğitim çalışmalarımızı başlattık. Daha önce öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle bir araya geldik ve fikir alışverişinde bulunduk. Şimdi de 4 ana başlık altında, alanında uzman arkadaşlarımızın öğreticiliğinde derslere başlandı. Öğrencilerin istek ve arzusu bizleri sevindirdi. Derneğimiz bu faaliyeti ile sektöre adım atacak olan öğrencilere büyük destek sağlıyor. Eğitimlerle öğrencilerden istenen nitelik ve ön bilgi sağlanmış oluyor. Bu eğitimi ve sonunda sertifikalarını alan öğrenciler eminim iş yaşamına daha kolay adım atacak. Bu tabi çift taraflı işleyen bir durum yani işveren de işçi alımında büyük kolaylık ve verim sağlayacak. Etkinliğin organizasyonunda emeği olan herkese ayrıca değerli öğrencilere çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milas’ta Öğrenciler Akademiden Kariyere Adım Atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN