Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi
Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin düzenlemiş olduğu “İlk Yardım Eğitim” semineri büyük ilgi gördü.
Ula Belediyesi Nail Çakırhan Salonunda düzenlenen seminere Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Eriş Başaran Akça, Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Gülsu , Ula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Özçelik ve Yücelen Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Rengin Över ve öğrenciler katıldı.
Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinden Meltem Atila, Fatma Kaz, Durmuş Aksoy, Oral Eker, Ayşe KIRBAŞI, Sıla Canözü ve Özge Yardımcı tarından düzenlenen seminer Muğla İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri Serkan Atila ve Durmuş Ali Karadağ tarafından verildi.
İki gün boyunca süren seminerde, katılımcılara temel yaşam desteği, kırık, çıkık, burkulma, kanamalar, medikal aciller, tıkanma, hayvan ısırmaları ve sokmaları, zehirlenmeler, yanık ve donma gibi konularda uygulamalı olarak bilgiler anlatıldı. Ayrıca seminerde sorulara doğru cevap veren öğrenciler Muğla Özel Yücelen Hastanesinden Check-up kazandılar. İlerleyen günlerde düzenlenen törenle seminere katılan öğrencilere katılım belgeleri verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN