’daki Anıt Ağaçların Envanteri Çıkarıldı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
genelinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan ‘Anıt ağaç’ envanter çalışmasında 15 ağacın envanteri çıkarıldı.
Fethiye’den Bodrum’a kadar tüm ilçelerde gerçekleştirilen taramalarda ilk belirlemelere göre 15 anıt ağaç envanter kayıtlarına geçti. Genellikle Çınar ağaçlarının yer aldığı envanter çalışmasında Menengiç, Çam ve Kızılçam ağaçları da anıt ağaç olarak envanter kayıtlarına işlendi.
Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Muğla ili sınırları içerisindeki ‘Anıt Ağacı’ veya ‘Anıt Ağaç Topluluğu’ olarak tescil edilen tabiat varlıklarının mevcut durumlarının tespiti ilgili envanter çalışması başlattığı açıklanırken, bu kapsamda müdürlük arşivindeki ve arazi inceleme verilerine dayanarak tespiti yapılan ‘Anıt Ağaçların’ bir kısmına ait bilgi ve fotoğraflar Müdürlük sitesinden paylaşıldı.
AĞIRLIK ÇINAR AĞAÇLARINDA
Muğla’da anıt ağaç olarak tescillenen ağaçlar arasında, Menteşe’nin Yerkesik Mahallesi Marçal mevkiinde Çınar, Yerkesik mahallesi Pirinççamı mevkiindeki Kızılçam, Yerkesik Taşduvar mevkiinde Çınar ağacı, Bodrum Serçe limanında çınar ağacı, Kavaklıdere ilçesi Yerküpe mağarasındaki Çınar ağacı, Ortaca Gökbel mahallesi Çınar ağacı, Bodrum Yalıkavak mahallesindeki Caferağa konağındaki Zeytin ağacı, Yatağan Bozüyük mahallesinde Çınar ağacı, Ula’nın Akyaka mahallesinde Menengiç ağacı, Milas Danişment mahallesinde Çınar ağacı, Marmaris Hisarönü ve Bayır mahallerinde Çınar ağaçları, Fethiye Yakaköy, Hisarönü ve Kınık Mahallelerinde Çınar ağaçları anıt ağaç envanter kayıtlarına işlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muğla’daki Anıt Ağaçların Envanteri Çıkarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN