Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç Memur-sen Vali Cebiroğlu’nu Kınadı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:21
Genç Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun, öğretmen Halil Serkan Öz’e karşı koyduğu davranışı kınayarak “Ortaya çıkan hadise, kamu vicdanını yaralayan bir hadisedir” dedi.
Geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, dersanede kıyafetlerini beğenmediği için azarlayarak sınıftan kovduğu öne sürülen öğretmen Halil Serkan Öz, kendisi için ’Saygı Yürüyüşü’ adı altında düzenlenen protesto yürüyüşünde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti.
Genç Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
”Biz, pantolonun kumaşı, kazağımızın yakası, ayakkabımızın topuk boyu, ense tıraşımız ve bıyığımızla ilgilenen bir yönetmeliği, antidemokratik dayatmayı kabul etmiyoruz. Bunun için uzun süredir sivil itaatsizlik gösteriyor, kravat takmıyoruz. Yalova Valisi, eğer bunu bilmiyorsa bir kez daha kendisine hatırlatıyoruz. Bunu asla kabul etmiyoruz. Bu konuda kararlıyız. Öğrencilerin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, kamu çalışanına ne giyeceğine karar veremeyen insan muamelesi yapılmış olması asla kabul edilebilir bir şey değildir. Onun için bizim kazağımızın yakası, pantolonumuzun kumaşı, saç tıraşımızla ilgilenen yönetmeliği antidemokratik buluyoruz. Bu konuda eğitim çalışanlarının iradesine ipotek koymaya çalışan öğretmenleri, eğitim çalışanlarını asker gibi görme alışkanlığının Türkiye’de artık tarih olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim medeniyetimizin boynumuza taktığımız iki parçalık Hırvat geleneği ile oluşmadığını, onu taktığımızda medeni, takmadığımızda gayri medeni olduğumuz anlayışını doğru bulmuyoruz.Yalova Valisi’nin bu konuda ortaya koyduğu tavrı, sendikamız uzun zamandır eleştirmektedir. Ortaya çıkan hadise, kamu vicdanını yaralayan bir hadisedir”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç Memur-sen Vali Cebiroğlu’nu Kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN