Akyazı’da Yol Genişletme Ve Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 16.6.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:46
Akyazı’da Yol Genişletme Ve Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor
Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Güzlek Mahallesi yolu üzerinde yol genişletme ve yağmur sonrası oluşabilecek heyelanların önüne geçmek amacıyla drenaj su kanalı açma çalışmalarında sona gelindi.
Pazarköy mahallesi ile Güzlek mahallesi arasında bulunan 5 kilometrelik yolda yol genişliğini 15 metreye çıkaran Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yolda gerekli düzeltme ve dolgu işlemlerini yaparak buradan geçen araç ve yaya trafiğinin rahatlamasını sağladı.
Sadece yol genişletme çalışmasıyla kalmayan teknik ekipler yol genişletme çalışmalarıyla birlikte yağmur yağışı sonraları yol kenarlarında su birikmelerini, heyelan ve su taşkınlarına da engel olmak amacıyla genişletilen yolların hemen kenarlarına drenaj su kanalı açma çalışmalarını da hızla yürütüyor.
Yağmur sonralarında özellikle yüksek rakımlarda bulunan mahallelerden hızla aşağı doğru kontrolsüzce süzülen yağmur sularının yollara, arazilere, çiftçilere, evlere, hayvanlara verdiği zararların önüne geçmek ve akan suyu kontrol altına almak için çalışma başlatan Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri ilçe genelinde yüksek rakımlı mahallelerde bulunan yollarda aynı yol genişletme çalışmaları ve yağmur suyu drenaj döşeme çalışmalarına tespit edilen tüm yer ve bölgelerde devam edecek.
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Fen İşleri Müdürü Hasan Saka, “Pazarköy mahallemiz ile Güzlek Mahallemiz arasındaki 5 kilometrelik yolun genişletme çalışmalarında sona geldik ekiplerimiz hızla çalışmalarını sürdürüyor. Bu yolun genişlemesi ile İlçemizin önemli ziyaret yerlerinden olan Keremali Tepesine ulaşımda kolaylaşacak. Genişletme ve diğer çalışmaların ardından yolun asfaltlanmasından sonra Akyazı’mız güzel bir turizm yoluna kavuşacaktır” dedi.
Yapılan çalışmaları yakından takip eden Güzlek mahalle muhtarı Selim Akyazıcı’da, “Yol genişletme çalışmasından dolayı mahallelilerimiz çok mutlu ve hep birlikte Belediye Başkanımız Hasan Akcan’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Bu yol hem bizler için hem de ziyarete gelen diğer misafirlerimiz büyük kolaylık sağlamıştır” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akyazı’da Yol Genişletme Ve Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN