Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiliği’nden ‘Yol’ Açıklaması

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba ilçesi Karamustafalı Mahallesi’ndeki yol sorunuyla ilgili olarak, “Taşınmazla ilgi dava 1980/107 esas no ile Çarşamba Kadastro Mahkemesi’nde devam etmekte olup, sonuçlandığında gereken yapılacaktır” dedi.
Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yerel ve yaygın basında 06 Nisan 2015 Pazartesi günü Çarşamba ilçesi Karamustafalı Mahallesi’nde yol olmamasından dolayı mahalle sakinlerinin mağdur olduğu, bu yüzden de hastalarını el arabasıyla taşıdıkları yönünde haberler yayınlandığı hatırlatıldı.
Açıklamanın devamında Samsun Valisi İbrahim Şahin’in konuyla ilgili şu ifadelerine yer verildi: "1964 yılında Karamustafalı Mahallesinde 600 dönüm alanda 35 köylü vatandaşımız tapulu alanları olmadığı halde taşınmazın üzerine ev yapmıştır. Bahse konu yerin tapusunun yargıya taşınması nedeniyle dava sonuçlanmadan devletimizin herhangi bir faaliyeti olamamıştır. Taşınmazla ilgi dava 1980/107 esas no ile Çarşamba Kadastro Mahkemesinde devam etmekte olup, sonuçlandığında gereken yapılacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsun Valiliği’nden ‘Yol’ Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN