Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik, Başkan Demirkol İle Fidan Dikti

Giriş Tarihi: 6.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:36
Bakan Çelik, Başkan Demirkol İle Fidan Dikti
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Milletvekili Faruk Çelik, Haliliye Belediyesi tarafından Süleymaniye Mahallesi’nde yapımı devam eden parkın ilk fidanını dikti.
Haliliye Belediyesi’ne 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Bakan Çelik, yapılan ağaç dikimleri için ise, “Ben görmeyeceğim diye bakmayın. Gelecek nesiller, Şanlıurfa’nın hemen çıkış noktalarını ormanlarla karşılasınlar” ifadelerini kullandı.
Haliliye Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, Süleymaniye Mahallesi Haliliye Cami yanında bulunan yüksek gerilim hattı altındaki boş alanda yeşillendirme çalışması ve park yapım başlattı. Mahalle sakinlerinin isteklerine cevap olarak yapılan parka, fidan dikimi için tören düzenlendi. Törene Bakan Faruk Çelik ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un yanı sıra, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyaz Gül ve AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, diğer AK Parti teşkilat üyeleri ile birim müdürleri, ilgililer ve vatandaşlar katıldı.
Bakan Çelik, Haliliye Belediyesi tarafından yapımına başlanılan parkla ilgili Başkan Demirkol’dan bilgi aldı. Bakan Çelik, daha sonra ilk fidanı toprakla buluşturdu.
"GÖNÜLDEN HİZMETİMİZ HER ALANDA DEVAM EDİYOR"
Fidan dikiminin ardından konuşan Başkan Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi olarak gönülden hizmetlerin her alanda devam ettiğini söyledi. Kısa zamanda kırsaldaki 137 mahallede çocuk oyun grubu kuracakları müjdesini veren Başkan Demirkol, şunları söyledi:
"Burada, Sayın Bakanımızın da teşrifiyle bir ağaçlandırma çalışması başlatmış bulunuyoruz. Bu ağaçlandırma çalışmalarımız çeşitli alanlarda daha sonrasında devam edecek. Geçen cuma, namaza geldiğimiz zaman buradaki eksiği gördük ve muhtarımız bize söyledi. Caminin avlusu da dahil olmak üzere bu alanı yeniden düzenledik. Sayın Bakanımızın teşrifi ve sayın milletvekillerimizin, sayın protokolün teşrifi bize şeref vermiştir.”
"NEREDE UFAK BİR YER BULDUYSANIZ, KÜÇÜMSEMEYİN AĞAÇ DİKMEYE ÇALIŞIN"
Başkan Demirkol’un ardından konuşan Bakan Faruk Çelik, Haliliye Belediyesi’nin yeni kurulan bir belediye olduğunu hatırlatarak, 1 yıl içerisinde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ve tebrik ederek, şunları söyledi:
"Haliliye Belediyemiz bildiğiniz gibi yeni kurulan bir belediye. Büyükşehir Belediyemiz, yeni kurulan bir belediye. Bir yıl içerisinde iyi mesafeler aldılar. Tam hizmet etme noktasına geldiler. İdari yapılarını tamamladılar. Binalarına yerleştiler ve şimdi hizmet zamanı. Görüyorum ki, Haliliye Belediye Başkanımız yer sıkıntısında bahsediyor. Doğrular, haklılar. Ama bulduğu yeri de yeşertmek, yeşillendirmek, ağaçlandırma konusundaki ziyaretlerde çıkan bu talebi karşılamasından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Aynen doğru, katılıyorum. Nerede ufak bir yer bulduysanız, küçümsemeyin oraya ağaç dikmeye çalışın. Orasını yeşertin, Şanlıurfa’ya çok yakışır. Şanlıurfa’nın güzelleşmesi gerekiyor. Gerek kentsel dönüşümlerle gerekse bu ağaç dikme kampanyalarıyla. Şuanda Türkiye’nin dört bir tarafında 120 bin kişi görevlendirdik. 120 bin kişi, 250 milyon ağaç dikiyor. Şimdi bu kadar büyük çaplı organizasyon Türkiye’de devam ederken, Şanlıurfa’da, 5 bin kardeşimiz şuanda ağaç dikimiyle meşguller. Ne için? Çünkü, Şanlıurfa, yem yeşil olsun. Ben görmeyeceğim diye bakmayın. Gelecek nesiller, Şanlıurfa’nın hemen çıkış noktalarını ormanlarla karşılasınlar. Bu mümkün mü? Mümkün. Bazı yerlere bakınız, oralarda ormanları göreceksiniz. Neden yaygınlaşmasın? Yaygınlaşsın tabi, belediye başkanlarımıza şehir merkezlerindeki yeşil alanları çoğaltmaları gerekiyor. Onun için güzel bir başlangıç. Bu başlangıcın devamını diliyorum. Haliliye Belediyemizi ve Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik, Başkan Demirkol İle Fidan Dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN