Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6S Plus'a özeldi, ama...

Yeni nesil 'lar hakkındaki spekülasyonlar bitmedi.

Giriş Tarihi: 1.6.2015 16:55
iPhone 6S Plus'a özeldi, ama...

Son dönemlerde Force Touch'ın 6S ve 6S Plus'ta kullanılacağına dair çeşitli raporlar yayınlandı. Sektörde bazı insanlar Force Touch'ı devrimci bir özellik olarak görüyor. 'ın rakiplerine karşı rekabette önemli ölçüde öne geçeceğini söylüyorlar. Fakat Force Touch'ı destekleyen uygulama sayısının yeterince yüksek olmayacağını ve bu özelliğin beklendiği kadar öne çıkamayacağını düşünen kişiler de var.

Durum ne olursa olsun yeni bir rapor işlerin en başta farklı planlandığını ve sonradan değiştiğini ortaya çıkardı. Hatta 1 ay önce yayınlanan eski bir raporla uyumlu. Daha fazla lafı uzatmadan işin ayrıntılarını birlikte öğrenelim.

Son durumlar nedir?

Biraz eskiye gidersek UDN'nin nisan tarihli makalesinde Force Touch'ın sadece 6S Plus'ta yer alacağı yazıldı. Hatta sensör maliyetinin artmasından dolayı, 6S Plus'ın fiyatının da bu durumdan etkilenebileceği vurgulandı.

Şimdi ise UDN bomba gibi taptaze bir rapor yayınladı. Apple'ın tedarik zinciri kaynaklarına dayandırılan rapor, Force Touch'ın aslında iPhone 6S Plus'a özel olarak planlanmış olduğunu teyit ediyor. Fakat kaynaklar Apple'ın bu durumun aksine Force Touch'ı her iki 6S modelinde kullanacağını ve TPK'nın ise gerekli modül tedarikçilerinden biri olacağını belirtiyor. TPK bu haberler konusunda yorum yapmayı reddetse de, sanayi gözlemcileri tedarikçinin yılın 2. yarısında önemli bir gelir artışına sahip olacağını öne sürdü.

Force Touch zaten hali hazırda yeni MacBook'ta var. 6S ve 6S Plus'tan sonra iPad'lerle birlikte Apple ürünlerine iyice yayılacaktır. Böylece Apple ekosisteminin standart özelliklerinden biri olur. Tabii bunda uygulama desteği önemli bir rol oynuyor. Son dönemlerde Apple'ın bazı yazılım şirketleriyle iş birliği yaparak gizlice 3. parti uygulama geliştirdiği iddia ediliyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone 6S Plus'a özeldi, ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN