Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Facebook'u Türkiye'den kaç kişi ziyaret ediyor?

Giriş Tarihi: 3.9.2015 12:06
Facebook'u Türkiye'den kaç kişi ziyaret ediyor?
Facebook 2015 ikinci çeyrek küresel ve yerel kullanıcı sayılarını açıkladı. En güncel verilere göre 2015'in ikinci çeyreğinden itibaren Türkiye'de her ay 39 milyondan fazla kişi Facebook'u ziyaret etti ve bu kişilerin yüzde 85'inden fazlası bunu mobil cihazları aracılığıyla yaptı. Facebook'un Türkiye'deki günlük aktif kullanıcı sayısı ise 26 milyona ulaştı ve bu kişilerin neredeyse yüzde 85'i Facebook'a her gün geri geldi.

Facebook ürün yöneticilerinden oluşan bir ekip yakın zamanda Türkiye'ye geldi ve çeşitli yerel girişimcileri ve iş birlikçilerini ziyaret etti. Türkiye'yi ziyaret eden ekipte yer alan Facebook Ürün Yöneticisi Zack Hendlin, "Facebook tam anlamıyla bir ortaklık şirketi ve bu yüzden düzenli olarak dünyanın dört bir yanında bulunan işbirlikçilerimiz ile bir araya geliyoruz. Türkiye hızla büyüyen, ilham verici bir ekosisteme sahip. Ziyaretimiz süresince girişimciler ile fikir alışverişinde bulunduk ve nasıl daha iyi ürünler geliştirebiliriz konusunda önerilerini dinledik. Bu süre boyunca çok şey öğrendik; dünyayı daha açık ve birbirine bağlantılı hale getiren ürünler geliştirmeye devam etmek için de sabırsızlanıyoruz" dedi.

2015 İkinci Çeyrek Facebook Kullanım İstatistikleri:

•Haziran 2015 itibarıyla tüm dünyadaki günlük aktif Facebook kullanıcı sayısı yıllık yüzde 17 artış göstererek 968 milyona ulaştı. Artık aylık aktif kullanıcıların yüzde 65'i aynı zamanda günlük aktif Facebook kullanıcısı.
•Haziran 2015 itibarıyla tüm dünyadaki günlük aktif mobil Facebook kullanıcı sayısı yıllık yüzde 29 artış göstererek ortalama 844 milyona ulaştı.
•30 Haziran 2015 itibarıyla tüm dünyadaki aylık aktif Facebook kullanıcı sayısı yıllık yüzde 13 artış göstererek 1,49 milyara ulaştı. Bu rakam, 3 milyar olan dünya internet nüfusunun yarısı anlamına geliyor.
•30 Haziran 2015 itibarıyla tüm dünyadaki aylık aktif mobil kullanıcı sayısı yıllık yüzde 23 artış göstererek ortalama 1,31 milyar kişiye ulaştı.
•İnsanlar Facebook, Messenger ve Instagram'da toplamda günde ortalama 46 dakika zaman geçiriyorlar.
•Facebook kullanıcılarının yüzde 65'i Facebook'a her gün geri geliyor.

Türkiye: 2015 İkinci Çeyrek Facebook Kullanım İstatistikleri:

•Türkiye'de 39 milyonun üzerinde Facebook kullanıcısı var.
•Türkiye'de neredeyse her iki kişiden biri Facebook'ta.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook'u Türkiye'den kaç kişi ziyaret ediyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN