’taki Olaylı Mali Kongre

Giriş Tarihi: 20.5.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 13:42
Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yalçın Bekler, mali kongrede yaşanan olaylara ilişkin, karşı tarafın genel kurulu provoke etmek için ellerinden geleni yaptığını ileri sürerek, “Emniyet güçlerine zorluk çıkardılar. Masa yazılım elemanlarımızı tartakladılar” dedi.
’ın Turhal ilçesinde olaylı Pancar Ekicileri Mali Kongresi çoğunluk sağlanarak yapıldı. Kooperatif binasında yapılan kongrede konuşan Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yalçın Bekler, eski yönetimin kooperatif üyelerinin haklarını çarçur ettiğini ileri sürerek, “Biz sizlerin haklarını korumak için aday olduk. Şimdi görüyorum ki bizlere oy verip destekleyen insanlar çığ gibi, o karınca misali burayı doldurdu. 30 yıl görevde kalanlar, sizlere hiçbir şey vermeyenler biraz sonra ekranda göreceksiniz, Şeker Bank hissesini satanlar, Kayseri Şeker Fabrikası hissesini satanlar, Olca Salça Fabrikası’nı satanlar, Şeker Sigorta hissesini satanlar, yem fabrikasını batıranlar bugün buraya gelemediler. Biz onların gücünü biliyoruz. Biz onların sizden destek almadığını biliyoruz. Onun için karşınızdayız” diye konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından üyeler, Bekler’i omuzlarına alarak sevinç gösterisinde bulundular. Mali kurulun üyeler tarafından kabul edilmesi ile birlikte kongre sona erdi.
“GENEL KURULU PROVOKE ETMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR”
Olaylarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bekler, “Olağan mali kongremizi yapmak için toplandık. Mali kongre önceden 500-600 kişi ile yapılırdı. Sizin de gördüğünüz gibi 2 binin üzerinde katılım vardı. Karşı taraf adam getirememesine rağmen genel kurulu provoke etmek için ellerinden gelen terbiyesizliği yaptılar. Emniyet güçlerine zorluk çıkardılar. Masa yazılım elemanlarımızı tartakladılar. Masalarımızı bozdular, memurlarımıza hakaret edip darp ettiler. Kimin haklı kimin haksız olduğu halk tarafından ortaya çıktı. Bize destek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Mali kongre öncesinde eski kooperatif başkanı ile yeni kooperatif başkanı taraftarları arasında yaşanan gerginliğe polis müdahale ederken, 1 kişi gözaltına alınmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tokat’taki Olaylı Mali Kongre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN