Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuk Çebi’den Tesob Başkanı Kara’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Selçuk Çebi’den Tesob Başkanı Kara’ya Ziyaret
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Selçuk Çebi, esnafın yerel ekonominin can damarı olduğunu belirterek esnafı güçlü kılmaları halinde, ekonomide çok önemli mesafe kat etmiş olacaklarını söyledi.
Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara’yı ziyaret eden Selçuk Çebi, Trabzon esnafının sorunlarını dinledi. TESOB Başkanı Kara, ”Odamıza kayıtlı yaklaşık 28 bin esnafımız var. Esnafımızın sorunları ve bunların çözümleri için yoğun çaba sarf ediyoruz. Özellikle AVM’ler yüzünden büyük sıkıntılar çeken küçük esnafı ayakta tutabilmenin uğraşı içindeyiz. Sizlerden bu konuda destek bekliyoruz. Sizin gibi genç ve marka olmuş isimlerin siyasetin içinde olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Enerjiniz ve birikiminizle Trabzon’a uzun yıllar hizmet vereceğinizi umut ediyorum” şeklinde konuştu.
Trabzon’daki tüm sivil toplum örgütlerine bizzat giderek sorunlarını dinleyip, talepleri not aldıklarını belirten Çebi, “Görev ve yetki alabilirsek, bu sorunların çözümü için var gücümüzle çalışacağız. Toplumlarda her şeyin başı ekonomidir. Ekonomik refah olunca diğer alanlarda sorunlar azalır. Benim uzmanlık alanım spor. Ekonomik sorunu olmayan aileler çocuklarına daha rahat spor yaptırma imkanı bulur. Bizim görevimiz o potansiyeli değerlendirmek. Trabzon’a EYOF sayesinde çok önemli spor yatırımları yapıldı. Bu yatırımları ölü olmaktan kurtarıp canlandırmalıyız. Eğer bunu başarabilirsek, Trabzon’u sporda cazibe merkezi haline getiririz. Ulusal ve uluslararası turnuvalar alır, yolla da şehrin ekonomisine, esnafına katkı sağlayabiliriz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuk Çebi’den Tesob Başkanı Kara’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN