Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın ‘A Grubu Göz Merkezi’ Açılıyor

Giriş Tarihi: 6.8.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 01:06
Van’ın ‘A Grubu Göz Merkezi’ Açılıyor
Özel Urartu Lazer Göz Merkezi Başhekimi Op. Dr. Atilla Yazıcıoğlu, A Grubu Göz Merkezi’nin eylül ve ekim ayı gibi hizmete açılacağını belirterek, artık insanların diğer illere sevk edilmesine gerek kalmayacağını söyledi.
Göz rahatsızlıkları, tedavisi ve açılması beklenen göz merkezi ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Van Özel Urartu Lazer Göz Merkezi Başhekimi Op. Dr. Atilla Yazıcıoğlu, İpekyolu Belediyesi yanında bulunan binalarının bitme aşamasında olduğunu belirtti. Kaba inşaatın bittiğini ve ince işlerin sürdüğünü ifade eden Op. Dr. Yazıcıoğlu, eylül-ekim ayı gibi halkın hizmetine sunacaklarını kaydetti. Op. Dr. Yazıcıoğlu, “Hizmete açılacak olan göz merkezimiz, A grubu tıp merkezidir. A grubu tıp merkezi demek Bakanlık standartlarına göre en yüksek standarttaki göz merkezi demektir. Hemen hemen tüm teknik donanımın olduğu, tüm tıbbi cihazların olduğu bir merkez olacak. 6 doktorumuz burada hizmet verecek. 5’i göz hastalıkları uzmanı biri ise anestezi uzmanı olacak. Türkiye’nin en büyük demeyeyim ama en büyük sadece göz üzerine olan A grubu tıp merkezlerinden birisi olacak. İşte burada retina cerrahisinden excimer lazer dediğimiz çok pahalı cihazlar bulunacak. Toplamda 6,5 milyon TL’lik bir yatırım yaptık ilk etapta. Bir kredi çektik ciddi bir yükün altına girdik. İnşallah bölge içinde, halk içinde, bizim içinde iyi olur. Binlerce hasta göz hastalıklarından dolayı diğer illere gidiyordu. Van güzel şeylere layık bir il. Van’da Vanlı doktor bulamıyoruz. Ben Diyarbakırlıyım, ortağım da öyle. Ne kazandıysak bu ile yatırdık. Hem de yaklaşık 4,5 trilyon borcun altına girerek, Allah’ın izni ile hem bizim hem de bölge için iyi olacağına inanıyoruz. Göz merkezimiz 2 bin 700 metrekare alana sahip, kaba inşaatı bitti, ince işleri ise yüzde 30 civarında tamamlanmış durumda. Merkezimiz eylül sonu veya ekim gibi faaliyette olacak. Yaklaşık 55 kişiyi istihdam edeceğiz. Bu istihdam edilecek olanları ailesi ile çarptığımız vakit 250 kişiyi buluyor. Göz merkezimizin otoparkı, yeşil alanı ve kafesi gibi her türlü estetik cerrahinin yapıldığı tıbbi bir merkez olacak” dedi.
“DOKTORLARIMIZ ARASINDA SÜPRİZ İSİMLER DE OLACAK”
Amaçlarının insanların buradan diğer illere giderek bir tomar para harcamalarının önüne geçmek olduğunu da sözlerine ekleyen Op. Dr. Yazıcıoğlu, “Göz merkezimizde sürpriz isimler de olacak. Van’da 16’ncı yılımız ve buradaki tek gayemiz sıfır sevk. 16 yıllık bir hekimliğimiz var, bunun getirmiş olduğu çevremiz var. Diğer illerdeki çevremizi de buraya yönlendirebiliyoruz. Yüzde 99.9 gibi bir oranda sevk yapmamayı hedefliyoruz. Bu merkezimizin hizmete girmesi ile birlikte bu sevkler artık gerçekleşmeyecek. Hastalarımızın tedavileri tamamen burada yapılacaktır. İnsanların başka illere gitmeleri çok maliyetlere denk geliyor. İnanın fiyatlar bire on fark ediyor. Van’da bizim yaptığımız hizmeti Ankara mezunu ve İstanbul’da çalışmış biri olarak, çok çok yüksek bedellerle yaptırılıyor. Yorgunluğu maddiyatı da ayrı bir konu. Çok şükür bir eksiğimiz yok onlar kadar iyiyiz. Burada halkımıza çok iyi hizmet sunarak, her türlü sıkıntılarını gidereceğiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van’ın ‘A Grubu Göz Merkezi’ Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN