Orhan Gencebay'ın ses ikizi

Orhan Gencebay'ın ses ikizi
16.09.2015 | 12:02

İstanbul'da görme engelliler derneği üyelerine zaman zaman şoförlük yapan, sesi Orhan Gencebay'a büyük benzerlik gösteren Durmuş Kurtboğan, ''Orhan Gencebay'dan helallik aldım" dedi.

Bugüne kadar 'Yetenek Sizsiniz' başta olmak üzere çeşitli televizyon programlarına konuk olan Durmuş Kurtboğan, İstanbul'daki görme engelliler derneğinin 20 yıla yakın süreden bu yana şoförlüğünü yaparken, derneğe gelir için sokak konserlerine destek veriyor. Durmuş Kurtboğan, Avcılar başta olmak üzere çeşitli ilçelerdeki semt pazarları girişinde park ettiği minibüsün yanında görme engelli Suna Uğur'un çaldığı org ve dizüstü bilgisayarın da müzik desteği ile Orhan Gencebay'ın şarkılarını söylüyor. Duyanların hemen dönüp baktığı, sesi Gencebay'a büyük benzerlik gösteren Durmuş Kurtboğan, bugüne kadar Hülya Avşar, Şebnem Kısaparmak, Dilber Ay'ın televizyon programlarına konuk edildiğini anlattı. Kurtboğan, Orhan Gencebay'ın ses ikizi" olduğunu savunurken şöyle dedi:
''Önceleri kimse inanmamıyor. Fakat bu Allah vergisi. Rabbim bu gırtlağı vermiş. Hani insanlar birbirine benzer olur. Ama bu 'ses ikizleri' dedikleri olay. Dilber Ay da, 'Eskiden Orhan babamız vardı, şimdi Durmuş kardeşimiz var' dedi. Bu yüce rabbimin bana vermiş olduğu bir gırtlak. Arabamda bir CD var. Çalarken çoğu zaman diyorum ki acaba bu ses Orhan ağabeyin mi benim mi diye"

Durmuş Kurtboğan, Orhan Gencebay'a görme engelliler için karşılık beklemeden yardımcı olduğuna dair bilgi verildiğini, bunu duyunca ?Ona her şey serbestö dediğini söyledi. Kurtboğan, ''Bir programa çıkacaktım. Orhan Gencebay'ı aradım; 'Hakkınızı helal ediyor musunuz?' diye. Çünkü çıkıyor, onun şarkılarını, eserlerini okuyoruz. Helallik almak da ayrı bir şeydir" diye konuştu.
Beylikdüzü'ndeki görme engelliler derneği için sokakta müzik yapan Durmuş Kurtboğan ile vokal yapan ve orgu ile müzik çalan Suna Uğur'u görenler durup cep telefonları ile onları görüntülerken yardım kutusuna para desteğinde bulunuyor.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN