Uyuşturucu imalathanesine çevrilen lüks rezidansa jandarma baskını | Video

Uyuşturucu imalathanesine çevrilen lüks rezidansa jandarma baskını | Video
07.03.2021 | 09:48

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Esenyurt’ta bir rezidansa düzenlediği operasyonda 80 kilo kullanıma hazır uyuşturucu (Metamfetamin) ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan İran uyruklu A.B. isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; yasadışı yollarla ülkemize getirdikleri ham maddeyi, kurdukları çeşitli düzeneklerle işleyerek kullanıma hazır uyuşturucu madde (Metamfetamin) haline getiren ve irtibat kurdukları şahıslara pazarlayan İran uyruklu A.B. isimli şahsın Esenyurt'ta kiraladığı rezidansa baskın düzenledi. Jandarma ekiplerince burada yapılan aramalarda 80 kilogram metamfetamin, uyuşturucu madde üretiminde kullanılan çok miktarda sıvı hammadde ve uyuşturucu madde imal etmek için kullanılan düzenekler ele geçirildi.

Gözaltına alınan İran Uyruklu A.B. isimli şahıs, Jandarma'daki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.*
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yaptığı istihbarı çalışmalar neticesinde; Esenyurt İlçesinde İran Uyruklu bir şahsın piyasaya uyuşturucu madde sürdüğü bilgisini aldı.

SIK SIK ECZANEDEN ALIŞVERİŞ YAPIYORDU
Alınan bilgi üzerine teknik ve fiziki takip ile iz süren Jandarma ekipleri, uyuşturucu maddelerin Esenyurt'ta lüks bir sitede oturan İran uyruklu A.B. isimli şahıs tarafından piyasaya sürüldüğünü belirledi. Jandarma ekipleri, sık sık eczaneye giderek alış veriş yapan İran Uyruklu şüpheliyi suç unsurlarıyla birlikte etkisiz hale getirmek için lüks site etrafında çalışmalarını yoğunlaştırdı. Elde edilen bilgiler ışığında adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, uyuşturucu madde satıcısı olan şahıs ile suç unsurlarının ele geçirilmesi için Jandarma ekipleri tarafından operasyon başlatıldı.

LÜKS EVİ UYUŞTURUCU İMALATHANESİNE ÇEVİRMİŞ
İran uyruklu A.B.'nin adeta harabeye çevirdiği lüks evde Jandarma ekiplerince yapılan detaylı aramalarda; uyuşturucu madde imal etmek için oluşturulan düzenekler, uyuşturucu madde üretiminde kullanılan çok miktarda sıvı hammadde, bu hammadde ile üretildiği tespit edilen 80 kilo metamfetamin ile çeşitli malzemeler ele geçirildi. İran Uyruklu A.B. isimli şahıs, hakkında adli işlem başlatılmak üzere gözaltına alındı.

ŞÜPHELİ İMALAT ESNASINDA KENDİNİ YAKMIŞ
Gözaltına alınan İran Uyruklu A.B., uyuşturucu madde imal ederken kendisini yaktığını itiraf etti. A.B. Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Şüpheliyle bağlantısı olduğu değerlendirilen diğer şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

SON DAKİKA