Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Şükran Erdoğan"

Fırat Kalkanı Operasyonu ile Cerablus, DAEŞ’ten temizlendi. Suriye’nin Halep iline bağlı Cerablus kentinde yaklaşık 3 yıl boyunca DAEŞ zulmü altında kalan çocuklar, askerleri ‘Şükran Erdoğan’ sloganları ile karşıladı.

Türk birlikleri ve ÖSO ile muhalif uçakların destek verdiği Fırat Kalkanı Operasyonu ile Suriye'nin Halep iline bağlı Cerablus kenti DAEŞ'ten temizlenirken, bölge insanı kurtulmanın ve bölgedeki sınır kapısının yeniden açılacak olmasının sevincini yaşıyor. Yaklaşık 3 yıldır bölgedeki kontrolü elinde tutan DAEŞ zulmünde acı çeken Cerabluslu çocuklar da Türk birlikleri sayesinde bölgeyi alan ÖSO'yu görünce büyük sevinç yaşadı. Çocuklar, Özgür Suriye Ordusu ve TSK birliklerini tekbir ve "Şükran, şükran Erdoğan" sloganları ile karşıladı. Zafer işaretleri yaparak, özgürlük sloganları atan çocuklar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

SULTAN MURAT TÜMENİ GİRDİ
ÖSO, bölgedeki güvenliği tamamen sağlarken, Gaziantep'in Karkamış İlçesi'nden Suriye'nin Cerablus bölgesine uzanan güvenli bir koridor açıldı. Açılan koridordan ise insani yardım konvoylarının, bölgeye geçişi sağlandı. Kent merkezi Sultan Murad Tümeni komutasına geçerken, Cerabluslular "DAEŞ'in zulmü altında kalan çok acı ve keder çektik. Sultan Murad Tümeni komutasında Cerablus özgürleştirildi. Bütün ümmete hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
"Şükran Erdoğan"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN