Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaycuma’da Batı Karadeniz Şivesi Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 11:27
Çaycuma’da Batı Karadeniz Şivesi Tanıtıldı
Çaycuma’da Batı Karadeniz şivesi fıkralar ve maniler ile tanıtıldı.Ercan Gönültaş’ın hazırladıgı gösteride,Türk sinemasının ünlü ismi Bahar Öztan,Yöresel Sanatçılardan,Ramazan Aydemir,Aytekin Karaağaç ve birçok kişi sahne aldı.
Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan gösteride öncelikle Batı Karadeniz şivesi hangi illerde konuşulduğu ve Başkentinin Ankara olduğu söylendi,Ardında söylenen maniler ve fıkralar ile şive tanıtıldı. Sahneye ilk olarak Yöresel Sanatçılardan Aytekin Karaağaç’ın çıkması ve daha sonra Ramazan Aydemir’in sahne almasıyla devam etti. Program da Yöresel sanatçı Ramazan Aydemir’in yapmış olduğu espriler ve oynamasıyla program daha da renklendi. Türk sinemasının Ünlü ismi Bahar Öztan son olarak sahne alarak söylediği sarkılar ile seyircileri coşturdu. Daha sonra Öztan Çaycuma halkı ile sohbet ederek Çaycuma’lı vatandaşların sorularını yanıtladı.
Gösteri de son olarak Bahar Öztan’a,Yöresel Sanatçılar Ramazan Aydemir, Aytekin Karaağaç’a, Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’ya, Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, ve gösteride emeği geçen bir çok kişiye plaket takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaycuma’da Batı Karadeniz Şivesi Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN