'Yabancıya mülk satışı kolaylaşacak'

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut Güney Alanya'da bir dize ziyaret gerçekleştirdi. Alanya Tapu Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, incelemelerde bulunan Güney'e Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Sekreteri ve Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaattin Çakır eşlik etti.

EGE ORDU ONAYI BİTTİ

Genel Müdür Güney, MÜTBİR ziyaretinde ziyaretten memnuniyetini dile getiren ve özellikle yabancılara mülk satışı hususunda olumlu sonuçlar aldığını söyleyen Çakır, "Mütekabiliyet yasasına dayalı olarak, müteahhitlerimizin yabancılara sattığı gayrimenkullerin tapu verme işlemlerinin, Tapu Sicil Müdürlüğü bünyesinde ayrı bir birim oluşturmak sureti ile takip edilmesi ve sonlandırılması talebini ilettik. Yabancılara mülk satışı kapsamında, Ege Ordu Komutanlığı onayı diye bilinen işlemlerin bitirildiği ve en geç 30 Mayıs'ta son bulacağı sayın genel müdürümüz ve ilgili genel müdür yardımcısı tarafından ifade edildi" dedi.

ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ
Güney ise Türkiye'de en çok yabancıya mülk satışının yapıldığı ilçe olan Alanya'ya büyük önem verdiklerini ve buradaki her türlü sorun ve talebin hızla giderilmesi konusunda hassasiyetle üzerinde durduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yabancıya mülk satışı kolaylaşacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN