Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamile Çömlekçioğlu başarılarıyla gururlu

Giriş Tarihi: 23.5.2013

Kız futbol takımı Türkiye üçüncülüğü kupasıyla gurur kaynağı olan Kamile Çömlekçioğlu Ortaokulu, geçen yıl 106 öğrencisini seçme liselere gönderdi

Antalya'nın en eski okullarından Kamile Çömlekçioğlu İlkokulu ve Ortaokulu, akademik eğitimde de spor dallarında da başarısıyla ön plana çıkıyor. Geçen yıl 106 öğrencisini sınavla alınan liselere gönderen okul, bu yıl yapılan seviye tespit sınavında 3 öğrencisinin adını Antalya'nın ilk 100 listesine yazdırdı. Antalya'daki 30 bin öğrenci arasından 8, 43 ve 71'inci olan öğrencileriyle özverilerinin meyvelerini alan öğretmenler çok gururlu.

HAYIRSEVER KATKISI

Hızır Reis Ortaokulu olarak 1967 yılında eğitim vermeye başlayan okul, 1990 yılında Yenigün Mahallesi'ndeki yeni binası için para yardımı yapan Kamile Çömlekçioğlu'nun adını aldı. Okula 17 yıl müdürlük yapan Ayfer Güngör, çok iyi bir disiplin anlayışı yerleştirdi. Dört yıl önce Güngör'ün bayrağını devralan Erol Aytar, özellikle fiziki şartları başka bir çizgiye taşıdı.

AİDİYET DUYGUSU

Bahçedeki anaokulunu, bahçe düzenini, okul çeşmesi, ana binadaki tuvaletleri sınıf ve atölyelere çevirip bahçeye yeni öğrenci tuvaleti yapmak gibi fiziki gelişimlerin yüzde 70'ini hayırseverler kanalıyla sağlayan Erol Aytar, öğrencilerin okula aidiyet duygusu kazanmalarını sağladı. Deneyimli müdür, "Örneğin geceleri bahçemiz projektörle aydınlatılır. Öğrencilerimiz gece okul bahçesinde futbol, basketbol, voleybol, hentbol oynayabilir. Böylece okulu aynı zamanda spor alanları olarak görüp sahiplenme duygusu kazandılar" diye örnek verdi.

Kamile Çömlekçioğlu İlk ve Ortaokulu eğitim kadrosu
OKUL MÜDÜRÜ Erol Aytar
MÜDÜR YARDIMCILARI Asım Bulut, Hüseyin Meheroğlu, İsmail Doğru
ANA SINIFI Semra Mutlu, Dilek Kabaktepe, Ayşe Sular, Gülay Özçelik
SINIF ÖĞRETMENLERİ Sedat Küçükgüçlü, Gülnur Türker, Halil Kuş, Abdulkadir Akın, Filiz Kurt, Mübin Özkaynak, Semra Oyartı, Yaşar İnal, Merak Küçükgüçlü, Şerife Atasoy, Abdul Muttalip Gürdal, Yaşar Sibel Korkmaz, Sibel Seyrek, Asım Erhan Gülen, Nadir Sarı, Süleyman Seyrek, Remzi Atalay, Erol Taşçı, Ali Ulusoy, Mehmet Karakoca, Buket Dinçer
TÜRKÇE Ayşe Kayseri Şimşek, Necla Akar, Nuray Özelmacıklı, İsa Dönmez, Meliha Yaranlı, Abdullah Kurtuluş Sönmez, Emine Kaba
MATEMATİK Ali İlhan, Sümeyra Eroğlu, Arzu Alacan Pehlivan, Muhammet Ali Yıldız, Turyan Yorulmaz
FEN VE TEKNOLOJİ Hüseyin Coşkuner, Mehmet Uğur Özalıç, Zübeyde Taşçı, Veli Ceylani
İNGİLİZCE Aynur Şimşek, Kezban Nevra Hatipoğlu, Pınar Gümüş, Ercan Tazeler, Gamze Işık
SOSYAL BİLGİLER Güler Dilek Kalay, Ramazan Özkan, Ela Bahşi, Melahat Bulut
DİN KÜLTÜRÜ Fadim Eğilmez, Mustafa Ünver
TEKNİK TASARIM Ümmüşan Öztop, Seyfullah Bülbül, Nilgün Karakaş, Sevda Ayla Saydan
MÜZİK: Günnur Alıçlı
GÖRSEL SANATLAR Nevcihan Şimşek
BEDEN EĞİTİMİ Ali Rıza Fırıncı, Gökhan Baysan, Aysun Kirman
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Hüseyin Gökalp
REHBERLİK Burcu Şimşek

Salon yok ama eskrim var
Okulda spor salonu yok, ama Atatürk Spor Salonu aracılığıyla eskrim öğrencileri var. Yüzme havuzları da yok, ama bu yıl ilk kez yüzme eğitimi başlamış. Kız futbol takımları geçen yıl Türkiye üçüncülüğü kupasını getirdi, bu yıl yarı finalde penaltı atışlarıyla elendi. Gelecek yıl mutlaka Türkiye şampiyonluğu istiyorlar. Geçen yıl mezun olan öğrencileri futbolda Yıldız Milli oldu. Şu andaki kalecileri Hilal Koca, seviye tespit sınavlarında Antalya 128'incisi gelerek sporda olduğu kadar akademik eğitimdeki başarsını da kanıtladı. Öğrencilerden Serap Tırtır Ritmik Jimnastik Türkiye 5'inciliği, yaş kategorileriyle Gülderen Cihangir ile Gözde Öztürk Antalya Satranç birinciliği, Tansel Yenigeldi Antalya Tekvando 6'ıncılığı elde etti.

Comenius projesi
Okul AB ve Ulusal Ajans'ın desteklediği Comenius projesi altında 'Kültürünü Sanat Aracılığıyla Tanıt' adlı uluslararası projeyi tamamladı. Portekiz, Galler, Romanya, Slovenya ve Polonya'dan birer paydaş okulla yaptıkları proje sayesinde, çocuklar velilerinden önce ilk kez uçağa bindi, yurt dışını gördü. Gittikleri ülkelerde halk dansları, sergiler, tiyatro, müzik gibi sanat dallarını kullanarak kültürümüzü tanıttılar.

Final Antalya'da
Proje ortağı okulların öğretmenleri, 31 Mayıs'ta projenin kapanış ziyaretini yapacak. İki yıl süren proje kapsamında yapılanları anlatan kitapçık bastırılıyor. Gelen konuklara kültürümüze ait yemekler tattırılacak, Antalya Müzesi, Minicity, Alanya ve Manavgat'ın doğal ve kültürel zenginliklerini gösteren bir gezi düzenlenecek. Proje koordinatörlüğünü iki arkadaşıyla üstlenen İngilizce öğretmeni Aynur Şimşek, konuklarını uğurlarken Türk lokumu gibi hediyeler sunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamile Çömlekçioğlu başarılarıyla gururlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN