EXPO 2016 prestij projemiz

Giriş Tarihi: 24.6.2013

Vali Öztürk, EXPO 2016 konusunda işbirliği çağrısı yaparak, "EXPO 2016, Türkiye'nin prestij projesidir" dedi

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, EXPO 2016 Antalya Ajansı'nda düzenlenen bir toplantıda kent bürokrasisiyle bir araya geldi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay'ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya; DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Osman Hondu, Karayolları Bölge Müdürü Mustafa Karademir, İller Bankası Bölge Müdürü Yakup Koç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ve ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın katıldı.

HERKES EMEK HARCAMALI

EXPO 2016'nın sadece Antalya'nın değil Türkiye'nin prestij projesi olduğunu vurgulayan Vali Öztürk, "EXPO 2016 hepimiz için ilk olacak uluslararası bir projedir. Kentin tüm dinamikleri ile iş birliği içinde bu organizasyonu başarıyla yürüteceğiz" şeklinde konuştu. EXPO 2016'nın Türkiye'nin önündeki bu yönde yapılacak ilk büyük organizasyon olduğunu hatırlatan Vali Öztürk, bu uluslararası organizasyon sonunda elde edilecek başarının daha sonraki benzer etkinlikler için de referans olacağını söyledi. Öztürk, "Bu organizasyonu başarıyla tamamlayabilmek için tüm kurumlarımız kendilerine düşen görevleri yerine getirmek yönünde emek harcamalıdır" uyarısında bulundu. Kent yöneticilerinden sürekli artan bir heyecan beklediğinin altını çizen Vali Öztürk, "Birlikte, el birliğiyle çalışırsak daha başarılı oluruz" diye konuştu.

TURİST KENTLE BULUŞACAK

EXPO 2016'nın bir kalkınma projesi olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade eden Genel Sekreter Selami Gülay, "Bu uluslararası sergi sayesinde Antalya'da büyük bir sorun olarak karşımıza çıkan, turistin kente inmemesi konusunun da önüne geçmiş olacağız. EXPO 2016, turistin otellerin dışına çıkıp şehir merkezine gelmesi için bir vesile olacak" dedi.

ENERJİ KAYNAĞI

DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, EXPO alanı ve çevresindeki bölgenin taşkın sorununu çözmek için çok sayıda iş makinesiyle ıslah çalışmalarına başladıklarını ve yoğun bir şekilde devam ettiklerini aktardı. Karayolları Bölge Müdürü Mustafa Karademir ise tüm çevre yollarının ve köprülü kavşakların 2015'de tamamlanacağı müjdesini verdi. AKEDAŞ Bölge Müdürü Osman Hondu, EXPO 2016 Antalya Ajansı ile ortak çalışılarak sergi alanının enerji ihtiyacının belirleneceğini ve sadece 6 ay değil sürekli enerji kaynağını alana tedarik edeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO 2016 prestij projemiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN