Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 yeni girişimci daha

Burdur'da 13'üncüsü düzenlenen 70 saatlik eğitimi bitiren 27 kişiye belgeleri verildi

Giriş Tarihi: 21.7.2013
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde Burdur'da 13. kez gerçekleştirdiği uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı. Toplam 70 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 27 girişimci adayına katılım belgeleri törenle verildi.

PROGRAMA DEVAM

Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi, sürdürülebilir işletmeler kurulabilmesi amacıyla başlatılan uygulamalı girişimcilik eğitim programları sürüyor. Antalya'da 11, Isparta'da 6, Burdur'da 12 uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan BAKA'nın Burdur'daki son eğitimine katılan 27 girişimci adayı, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, KOSGEB Burdur Hizmet Merkezi Müdürü Hamza Alper Doğru ile bir araya geldi.

BAKA VE KOSGEB
Eğitime katılan çoğunlukla mermer mozaik, hediyelik eşya ile mobilya üretimi ve gıda ile hizmet sektöründe faaliyet sürdürmeyi planlayan girişimci adaylarına katılım belgeleri, KOSGEB Burdur Hizmet Merkezi'ndeki törende verildi. BAKA Genel Sekreteri Engin ile KOSGEB Müdürü Doğru, sürdürülebilir yerel kalkınmada BAKA'nın rolü, BAKA ve KOSGEB'in verdiği destekler, kuruluş amaçları ile çalışmaları, başarılı bir iş hayatı için nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında girişimci adaylarını bilgilendirdi. Kursiyerlere başarı belgelerini Tuncay Engin, Hamza Alper Doğru ile MAKÜ İİBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Dalğar verdi.

ÖNEMLİ DESTEK
BAKA'nın Burdur'da açtığı girişimcilik eğitimini bitirenler 37 yeni işyeri açarken, eğitimi başarıyla tamamlayan ve iş planı KOSGEB kurulunca kabul gören yeni girişimciler, KOSGEB'den destek alabilecek. Yeni girişimciler, KOSGEB'in 3 bin lira işletme kuruluş desteği, 15 bin lira kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteğinden, ayrıca 12 bin lira işletme giderleri desteği ile birlikte toplam 30 bin lira karşılıksız destek alabiliyorlar. Girişimciler, talep etmeleri halinde ayrıca 70 bin liraya kadar ilk iki yıl ödemesiz 4 yıl vadeli krediden de yararlanabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 yeni girişimci daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN