Bir kalbe iki operasyon

Antalya'da 71 yaşındaki hastaya Medical Park Hastanesi'nde koroner arter bypass greft ve aort kapak değişimi ameliyatı aynı anda yapıldı

Giriş Tarihi: 21.7.2013
Uşak'ta yaşayan ve aort kapağında darlık bulunan 71 yaşındaki Cemal Günel, tatil için kızıyla birlikte geldiği Antalya'da yüzme sırasında bayılma ve sonrasında boğulma tehlikesi atlatarak hastaneye götürüldü. Yüksek ateş ve ciddi solunum sıkıntısına bağlı olarak solunum cihazına bağlanan Günel, Medical Park Kalp Hastanesi'nde aynı anda gerçekleştirilen iki operasyonla sağlığına kavuştu.

TIKANIKLIK VE DARLIK

Cemal Günel'e yapılan değerlendirme sonrasında, kalp damar tıkanıklığı ve kalpten çıkan ana atardamar kapakçığında ciddi darlık ve boğulmaya bağlı olarak da akciğer enfeksiyonu tespit edilmesi sonucunda solunum cihazın bağlı olarak acil şartlarda Medical Park Kalp Hastanesi'ne getirilen Cemal Günel, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan ve ekibi tarafından acil koroner arter bypass greft ve aort kapak değişimi operasyonuna alındı.

SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Prof. Dr. Hüseyin Okutan, cerrahi tedavi gerektiren kalp hastalıklarında yüzme dahil ağır egzersizlerin ölümcül olabileceğini bildirdi. Okutan, ayrıca, aort kapak darlığında yüksek efor sonrası beyne giden kan akımında, ani düşüşe bağlı bayılma, kalbi besleyen koroner kan akımında da ani düşüşe bağlı ölümler görülebildiğini söyledi. 71 yaşındaki Cemal Günel, tatil için Uşak'tan Antalya'ya geldiğini belirterek, "Fakat hiç aklıma gelmeyen sağlık problemleri yaşadım. Şu an sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kalbe iki operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN