Posta kutusundan 18 milyon lira ceza

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Antalyalı sürücüler trafik ekiplerinin bulunmadığı noktalarda yaptıkları kural ihlallerinden ceza almadıklarını düşünürken, postacılar bu hayalleri boşa çıkardı. 24 saat kayıt halinde olan MOBESE kameralarına, fahri trafik müfettişlerine, çevrede bulunan trafik polisleri ve gezici radarlara yakalanan sürücülerin adreslerine postalanan ceza makbuzlarının 2013 yılı içerisindeki toplam tutarı 18 milyonu geçti.

103 BİN SÜRÜCÜ

Seyir halinde iken kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere ceza makbuzlarının posta yoluyla gönderilmesine başlanmasının ardından, "Kimse görmedi" diye düşünen sürücüler büyük bir şok yaşadı. Seyir halinde olmanın yanı sıra yanlış yere park eden sürücüler da bu uygulamadan nasibini aldı. 2013 yılının ilk 6 ayında Antalyalı 103 bin 298 sürücüye yaptıkları yanlışın cezası posta yoluyla ulaştırıldı.

HIZ İHLALİ İLK SIRADA

Trafik ekiplerinin olmadığı yollarda hız limitlerini zorlayan sürücüler, gezici radarlara yakalandıklarını kapılarına kadar gelen ceza makbuzunu görünce anladı. Hız limitlerini aşan 36 bin 441 sürücüye ceza makbuzları aynı hızda gönderildi. Antalyalı sürücülerin en çok yaptığı kural ihlali olarak kayıtlara geçen hız ihlalini, yanlış yere park eden ve duraklayan sürücüler takip etti. 12 bin 814 sürücü yanlış yerde durduğu ve park ettiği için idari para cezası ödemek zorunda kaldı.

İHBARLI DENETİM
Şehrin birçok noktasında emniyet kemeri takmayan sürücüleri tespit etmek için ihbarlı denetim yapan polis ekipleri 10 bin 574 sürücünün hayata bağlanmadığını tespit etti. 6 bin 472 sürücü kırmızı ışık ihlali yaptığı, 6 bin 410 motosiklet sürücü ve yolcusunun da kask takmadığı için posta kutusuna ceza makbuzu bırakıldı. Ayrıca 4 bin 142 sürücünün trafik levhalarına uymadığı belirlendi.

CEZA TUTARI 18 MİLYON LİRA
2013 yılının ilk 6 ayında 103 bin 298 sürücünün evine ceza makbuzu yollanırken Antalyalı sürücüler yaptıkları kural ihlalleri nedeniyle toplam 18 milyon 474 bin 748 lira ceza ödemek zorunda kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Posta kutusundan 18 milyon lira ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN