Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalle baskısı

Meltem Mahallesi sakinleri gürültüden şikayetçi olunca belediyenin zabıta ekipleri stat inşaatında akşam kontrolleri yapmaya başladı. Bunun sonucunda stat inşaatında gece çalışmaları durduruldu

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Temeli 23 Haziran'da atılan Antalya'nın 33 bin kapasitesi yeni stadının inşaatı 'mahalle baskısı' ile karşılaştı. Meltem Mahallesi sakinleri gürültü şikayeti yapınca şantiyede gece çalışmaları durduruldu. Zabıta ekipleri de mahalle sakinlerinin şikayetlerini gerekçe göstererek şantiyeye akşam kontrolleri yapmaya başladı. TOKİ tarafından ihale edilen ve gece-gündüz çalışılması halinde 2014 yılının sonuna yetiştirilmesi planlanan stadın mahallelil şikayeti ile karşılaşması, yıllardır stat çilesi çeken Antalyaspor taraftarının neşesini kaçırdı.

ONLAR GÜRÜLTÜ YAPTI

Antalyaspor taraftarı, gürültü şikayetlerinin siyasi amaçlı ve kasıtlı olduğu şüphesinde. Taraftarlar, Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya milletvekilleri Menderes Türel ve Mevlüt Çavuşoğlu ile Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören tarafından 23 Haziran'da yapılan temeli atma töreni sırasında çevredeki binalardan tencere-tava gürültüsü çıkarıldığına dikkat çekerek, "Stadın temel atma töreninde tencere- tava ile gürültü yapanlar şimdi gürültü şikayeti yaparak inşaat çalışmalarının gecikmesini sağlamaya çalışıyorlar" diye konuştu.

MİLLİ TAKIM İÇİN DE ÖNEMLİ

TOKİ, gerekli evrakları tamamladığında Antalya Valiliği, stat inşaatı için turizm sezonu ve hafta sonunda çalışma yapılması için izin verecek. Stat inşaatı şimdi ceza yaptırımı uygulanmaması için akşamları ve hafta sonları kırıcı konkasör çalıştırılmadan sürdürülüyor. Yeni stadın tamamlanmasını, milli takımların kurmayları da sabırsızlıkla bekliyor. Özellikle kış aylarında resmi ve özel maçlarda iklim koşulları nedeniyle sıkıntı yaşayan milli takım kurmayları, tamamlandığı zaman maçların büyük bölümünü Antalya'ya almayı planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle baskısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN