Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Döşemealtı'nın yeni yüzü

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Sabah Akdeniz ekibini konuk etti. Seçim öncesi verdiği vaatlerin yüzde 90'ınını gerçekleştirdiğini belirten Tursun, 10 yıllık dönemde kaderi değişen Döşemealtı'nın yıldızının gelecekte daha da parlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Sabah Akdeniz yazı işleri ekibiyle kahvaltıda bir araya gelen Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, ilçenin kaderini değiştiren hizmetleri hakkında bilgi verdi. Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi Mevlüt Yeni ve ekibinin sorularını yanıtlayan Tursun, gelecek dönem ile ilgili projelerini de açıkladı.

10 YILDA KADERİ DEĞİŞTİ


Düzlerçamı mesire ve piknik alanında yapılan kahvaltı samimi bir atmosferde gerçekleşti. Sabah Akdeniz ekibinin sorularını büyük bir içtenlikle yanıtlayan Tursun, yaklaşan yerel seçimler öncesi ilçeye yaptığı yatırım ve hizmetleri anlattı. Döşemealtı'nın son 10 yıl içerisinde büyük bir gelişme kaydettiğine dikkat çeken Tursun, "Daha önceleri Döşemealtı'nın adını bilmeyenler şimdi buradan övgüyle bahsediyor" dedi. Başkanlık dönemi süresince ilçede gözle görülür bir değişimini yaşandığını ifade eden Başkan Tursun, "Seçimden önce vatandaşımıza verdiğimiz vaatlerin yüzde 90'ını gerçekleştirdik. Şu an tek eksiğimiz Venedik Caddesi. Onun da projesi hazırlandı. Bu dönem zor yetişecek sanırım. Fakat bunun dışında vatandaşımıza ne söz verdiysek bir bir yerine getirdik" dedi.

YENİ BİR DÖŞEMEALTI


Döşemealtı'na yapılan hizmetleri anlatan Tursun, ilçenin çehresini değiştiren yatırımları şu şekilde sıraladı: "Işık saçan bir Döşemealtı yaptık. Atatürk Caddesi'nde 12 kilometre yolun tamamındaki ışıkları yer altına alarak akşamı bir başka gündüzü bir başka bir Döşemealtı yaptık. 18 tane büyük park yaptık. Diğer parklarla birlikte toplam 39 park vatandaşın hizmetine sunuldu ve park sayısı 63'e çıktı. Parkların dışında Antalya'nın en büyük mesire alanını hizmete açtık. 10 kilometrelik orta refüjler gelin gibi süslendi. Antalya'nın en büyük belediye binasını ve hükümet konağının inşasını tamamlanmak üzereyiz. Aralık ayında bu binada hizmet vermeye başlayacağız. Bin 500 kişilik spor salonunu hizmete açtık. 50 kilometre bölünmüş duble yol, 30 kilometre orta refüj, 600 bin metrekare kaldırım yapıldı. 130 kilometre yol asfaltladık. 30 kilometre alt yapı çalışması bitti. Biz Döşemealtı'nın 100 yıl sonrasını planladık."

SÜRPRİZ PROJELER


Gelecek dönem için planladığı projelerini de açıklayan Tursun, Döşemealtı'na bir gençlik merkezi yapmak için kolları sıvayacaklarını söyledi. Sürpriz bir projesi olduğunu ve ilerleyen günlerde bu projeyi kapsamlı bir şekilde kamuoyuna açıklayacağını aktaran Tursun, "Öyle bir Döşemealtı hayal ediyorum ki burada yaşayan halk, deniz dışındaki tüm ihtiyacını burada karşılayabilsin" dedi.

VE İMAR

Döşemealtı'nın imar planlaması hakkında da önemli bilgiler veren Tursun, şunları söyledi: "Buranın imarını artık hiç kimse değiştiremez. Keşke bütünşehir yasası 30 yıl önce çıksaydı ve bu sorunlar yaşanmasaydı. Birleşmeden önce buranın emsalleri 1 buçuk-2 civarındaydı. Ben emsalleri 0,80'e çektim. 10 katlı binalar vardı burada, onlar tıraşlandı. Şimdi en fazla 5 kat. Antalya'da çatı zorunluluğu getiren ilk belediye benim. Öyle bir şehir yaratmak istedik ki, uçaktan bile bakıldığında son derece düzgün görülsün."

ARKADAŞINA GÖNDER
Döşemealtı'nın yeni yüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN