GATAB ödülle yurda döndü

Giriş Tarihi: 17.11.2013

Aşkabat 6. Uluslararası Turizm ve Spor Fuarı'na katılan GTAB Kemer'i tanıttı. Heyetin tanıtımı 'Onur Ödülü' aldı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı işletme Birliği (GATAB), Türkmenistan'da düzenlenen "Aşkabat 6. Uluslararası Turizm ve Spor Fuarında Kemer'i tanıttı. Fuarda Türkiye ile Türkmenistan ilişkilerinin güçlenmesine sağladığı katkı nedeniyle GATAB'a "Onur Ödülü verildi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
"Aşkabat 6. Uluslararası Turizm ve Spor Fuarına katılan GATAB, büyük ilgi toplarken, 30 bin ziyaretçiye Antalya'nın Kemer ilçesinin güzellikleri tanıtıldı. Aşkabat Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hikmet Kaçdıoğlu ve Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbanguli Berdimuhammedov'un yardımcısı Turizm Sağlık ve Spor Bakanı Sapardurdi Toyliev'in de ziyaret ettiği Kemer standı ilgi odağı oldu. GATAB, Türkiye ile Türkmenistan ilişkilerinin güçlenmesine sağladığı katkı nedeniyle 'Onur Ödülü'ne layık görülürken, GATAB Tanıtım İhtisas Komisyonundan Hüseyin Er, "Ödül törenine Turizm Müşaviri Hikmet Kaçdıoğlu ile katıldık. Bizim GATAB olarak burada olmamız ve ülke turizmine verdiğimiz desteği de Onur Ödülü ile taçlandırmaları çok anlamlı" dedi.

THY İLE GÖRÜŞME SÖZÜ
Er, "Türkiye burada çok seviliyor ve değer görüyor. Türkmenistan hükümetinin pasaportlarda uyguladığı bürokratik engeller, charter seferlerinin olmaması ve bilet fiyatlarının yüksek olması turistik gezileri engelleyen başlıca faktörler arasında. Aşkabat-Antalya arasında tarifeli ve charter uçak seferleri konulması hususunda görüşme başlayacağı sözünü aldık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GATAB ödülle yurda döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN