Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alerjik rinitte yeni tedavi yöntemi Rhinolight

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Kulak Burun Boğaz Bölümü doktoru Op. Dr. Özgür Hakan Yüksel alerjik rinitte yeni tedavi yöntemi olan Rhinolight hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Medical Park Antalya Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü doktoru Op. Dr. Özgür Hakan Yüksel bitmek bilmeyen hapşırık nöbetleri, yoğun burun akıntısı ve kaşıntının alerjik rinitin en belirgin özellikleri olduğunu belirtti. Mevsim geçişlerinde çevreye ya da rutin olarak ev tozuna karşı geliştirilen ve kişinin yaşam kalitesini ciddi biçimde bozan alerjik rinit için yeni tedavi yönteminin başarı ile uygulandığını belirten Op. Dr. Özgür Hakan Yüksel rhinoliht yönteminin ağrısız olduğunu, anestezi gerektirmediğini ve riskinin olmadığını söyledi.

BAŞARI YÜKSEK

Başarı oranının oldukça yüksek olduğu rinolight tedavi yönteminin ağrısız ve acısız fototerapi (ışık) verilerek yapılan bir tedavi olduğunu söyleyen Yüksel, "Hastanın durumuna göre haftada 3 seans uygulanır. Rhinolight tedavisi uygulanan hastanın 1-2 seans sonra, yaşam kalitesinde iyileşme başlar. Bu tedavi yöntemi hem mevsimsel hem de yıl boyu süren alerjide semptomlardan bağımsız kullanabilmektedir. Tedavi, semptomları baskılar, burun tıkanıklığı, bol sulu burun akıntısı, damakta ve genizde kaşıntı, hapşırık nöbetlerini baskılayarak yaşam kalitesine ciddi katkı sağlar. Mevsimsel alerjik rinitte tedavi iki hafta sürer. Günaşırı her burun deliğine 2-3 dakika bu özel ışığın uygulanması ile gerçekleştirilir. Toplam altı seansta tedavi tamamlanır. Yıl boyu süren alerjide ise ilk hafta 3 seans ve sonra haftada bir seans olmak üzere sekiz seans şeklinde yapılır" dedi.

İLAÇ KULLANAMAYAN HASTALARIN TERCİHİ
RInolight'ın özellikle ilaç tedavisi uygulanamayan hamileler, emziren anneler, profesyonel sporcular, böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalarda başarıyla gerçekleştirilebildiğini söyleyen Op. Dr. Hakan Yüksel, "İlaç alerjisi olanlar ve diğer tedaviler ile antialerjik tedavilerden fayda göremeyen hastalara başarı ile uygulanmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alerjik rinitte yeni tedavi yöntemi Rhinolight
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN