Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otopark bilmecesi

Isparta'da mahkeme kararını hiçe sayan işletmeci, Savcılığın tahliye talebine görevsizlik kararı vermesini fırsat bilerek sürücülerden para almayı sürdürüyor. Vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Isporta Belediyesi ile cadde otoparkları işletmecisi Gültekin Otopark arasındaki kavga otopark terörüne döndü. Belediyenin kira sözleşmesini yenilememesi üzerine Gültekin Otopark'ın 1.Sulh Hukuk Mahkemesi'ne açtığı dava Eylül ayında sonuçlanmış ve mahkeme belediye haklı bulmuştu. Mahkeme sürecinde işletmecinin otoparklardan ücret almasına karşılık Isparta Belediyesi de işletmeci hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusuna, "Bizim tahliye etme gibi bir görevimiz yok. Hukuksal bir sorun" kararı vermesi üzerine işletmeci kendini haklı görerek tekrar ücretli otopark uygulamasına girişti.

KOMİSYON KARARI

Mahkemenin karanından sonra İl Trafik Komisyonu toplanarak aldığı karar doğrultusunda caddelerde araç park süresini 20 dakika olarak belirlenmiş ve bu süreyi aşanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını duyurmuştu. Uygulama daha yeni başlamışken, vatandaşlardan otopark ücreti talep edilmesi ile ortaya ilginç bir manzara çıktı. Ispartalılar otopark konusunda ne yapacağını bilemez duruma gelip görevlilerle tartışma yaşamaya başladı. Bu manzara karşısında hiçbir yetkilinin para toplanmasına ses çıkarmaması ise dikkat çekti.

BELEDİYE İTİRAZ EDİYOR
Öte yandan konunun muhataplarından olan Isparta Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı Orhan Eren, savcılık tarafından verilen karara itiraz edeceklerini açıkladı. Gerekli çalışmaları yıldırım hızıyla başlattıklarını ifade eden Eren, "Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Belediye olarak tüm çalışmaları başlattık. Ücretli otopark uygulamasını kaldırmak için haklı mücadelemizi veriyoruz" dedi.

TRAFİK CEZA KESMELİ

Komisyon kararı gereğince şimdi caddelerde 20 dakikadan fazla araç park edene cezai işlem uygulanması gerekiyor.

BELEDİYE PANKART ASTI AMA...
Bu arada bazı caddelerde hala Belediyenin astırmış olduğu "otopark ücretsizdir" pankartlarının asılı durması yaşanan çelişkiyi gözler önüne seriyor. Pankartların bulunduğu caddede Gültekin Otopark İşletmesi görevlilerin vatandaştan para almaya çalışması ise yaşanan karmaşayı anlatmaya yetiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otopark bilmecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN