Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adresleri artık belli

Giriş Tarihi: 12.3.2014

Ak Parti Isparta Milletvekili Özel, korunmaya muhtaç çocukların sevgi evleri sayesinde artık bu evlerde kalanların sorulunca adres verebildiğini söyledi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Isparta İl Müdürlüğü, 'Korunmaya Muhtaç Çocuk Psikolojisi ve Çocuk Evlerinde Hayata Hazırlama Eğitimi' kapsamında bir program düzenledi. Toplantıya; Vali Vahdettin Özkan'ın eşi Dr. Ruhan Özkan, Ak Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ile Recep Özel katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, "Isparta'da 26 tane çocuk evimiz var. Bu evlerde kalan 155 çocuğumuz için aylık yaklaşık 232 bin liralık nakdi gerçekleşme oluşuyor. Devletimiz bu 232 bin lirayı 155 çocuğumuza harcarken biz de bu çocuklarımızı en iyi yetiştirme hedefinde olmalıyız" dedi.

ÇOCUKLAR MUTLU

Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç de "Sosyal Politikalar Bakanlığı, Isparta'daki hizmet kalitesinden memnun olduklarını ifade ediyor. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor" dedi. Milletvekili Recep Özel ise evlerde kalan çocukların kendilerine birer emanet olduğunu söyledi. Özel, "Biz zaman zaman bu evleri ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizden birinde bir çocuğumuza 'Bu evden mutlu musun?' diye sorduğumuzda bana 'Öğretmenim bana nerede oturuyorsun diye sorduğunda adresimi verebildim' diyor. Çocuk bundan mutlu oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adresleri artık belli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN