Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoğun kavşaklar mercek altında

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, bazı yoğun kavşaklarda trafik günlüğü tutmaya başladı Trafik akışını gün boyunca tek tek not eden ekiplerin hazırlayacağı rapor, kavşak düzenlemelerine ışık tutacak

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel seçim vaatleri arasında bulunan 19 adet kavşak düzenlemesi için veri toplama çalışmaları başladı. Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz Antalya'nın trafik sorununa el atan Türel, Gazi Bulvarı ile Fatih Caddesi'nin kesiştiği kavşakta Karayolları tarafından yapılacak düzenleme çalışmalarına onay vermişti. Başkan Türel, Büyükşehir tarafından gerçekleştirilecek kavşak düzenlemeleri için de fizibilite çalışması başlattı.

TEK TEK KAYIT TUTULUYOR

Ulaşım Daire Başkanlığı bu kapsamda, en yoğun trafiğe sahne olan Mevlana Kavşağı'nda 6 kontrolör görevlendirdi. Kontrolörler gün boyu kavşakta nöbet tutarak, geçen araçları kayıt altına almaya başladı. Kavşaktan geçen araçların güzergahları ile birlikte cinsleri de tek tek belirleniyor. Tutulan kayıtlar sayesinde trafiğin günün hangi saatlerinde yoğunlaştığı, hangi cins araçların daha sık geçtiği ve hangi güzergahların daha çok tercih edildiği belirlenecek.

RAPOR OLUŞTURULACAK

Elde edilen kayıtlar ışığında kavşak düzenlemelerinin daha sağlıklı bir şekilde yapılması ve trafik akışının, çalışmalardan en az etkilenmesi hedefleniyor. Gün boyu yaşanan trafik akışını ellerindeki listelere not eden belediye görevlileri, tuttukları notları rapor haline getirip Mevlana Kavşağı'nın durumunu gözler önüne serecek. Söz konusu çalışmaların ilerleyen günlerde Antalya'nın diğer kavşaklarında da başlaması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoğun kavşaklar mercek altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN