Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulgar mühendis 4 kişiye hayat verdi

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Antalya'da geçirdiği kaza sonrası kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 42 yaşındaki Bulgar inşaat mühendisi K.D.A'nın yakınları tarafından bağışlanan organları 4 Türk'e hayat verdi. Talihsiz mühendisin kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Karamanlı Yusuf Sütçü'ye (40), böbreğinin biri yine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Osman Bozdoğan'a (48), diğer böbreği İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne ve karaciğeri ise Antalya'da özel bir hastanede acil organ bekleyen hastalara nakledildi.

ORGANLARI ŞARTLI BAĞIŞLADI
Havuz kazasından sanra yapılan görüşmede eşi, "Ülkemde eşimin yakınları Türkiye'de organlarını bağışladığım için problem yaratır. Bu nedenle benim ve eşimin ismini açıklamayın" diyerek eşinin organlarını şartlı bağışladı. İznin ardından doktorlar kalbi, iki böbreği ve karaciğeri aldı.

KOMADA İDİ HAYATA DÖNDÜ

K.D.A'nın kalbi, durumu iyice ağırlaştığı için iki hafta önce Karaman'dan gelerek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne yatırılan 3 çocuk babası Yusuf Sütcü'ye nakledildi. Prof. Dr. Ömer Beyazid tarafından yapılan operasyonun ardından Sütcü'nün tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulgar mühendis 4 kişiye hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN