29 yıllık azim ve mutlu son

Giriş Tarihi: 4.7.2014

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde liseyi 29 yıl önce bitiren çay ocağı işletmecisi, 46 yaşında girdiği üniversite sınavında bir programa yerleşebilecek puan aldı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yaşayan çay ocağı işletmecisi Musa Ceylan, kendisine koyduğu hedefe 29 yıl sonra ulaştı. Üniversite sınavına ilk kez 1985 yılında Gazipaşa Lisesi'nden mezun olduktan sonra giren ve o yıl üniversiteyi kazanamayan Musa Ceylan (46), çay ocağında yaptığı çalışmayla hayaline kavuştu. Y-TS-2 puan türünde 246.858 puan alan Musa Ceylan, önce bu puanın ne anlama geldiğini bilemedi. Çay ocağına uğrayan rehber öğretmen Mustafa Şaşmaz'a sonucu gösteren Ceylan, aldığı yanıt karşısında havalara uçtu.

AZMİN ZAFERİ

Tek başına işlettiği çay ocağında hem müşterileriyle ilgilendiğini hem de ders çalıştığını belirten Ceylan, bu süreçte en büyük destekçisinin müşterileri olduğunu söyledi. Ders çalışırken bazı müşterilerinin kendi çaylarını kendilerinin aldığını kaydeden Ceylan, hiç dershaneye gitmediğini, kitaplar ve testlerle sınava hazırlandığını söyledi. Ceylan, "Ben azmettim ve 46 yaşında üniversiteye girmeyi başardım. Gençler düzenli ve planlı çalışırlarsa üniversiteyi mutlaka kazanır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
29 yıllık azim ve mutlu son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN