Kaş ve Kekova'ya koruma eylem planı

Giriş Tarihi: 19.7.2014

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Antalya'nın Kaş ve Kekova bölgesi için denizel yönetim planı hazırladı. Bu plan Türkiye'de ilk kez uygulanacak

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), Kaş ve Kekova bölgesinde denizel biyolojik çeşitliliğin korunması için yürüttüğü çalışmaları sonuçlandırdı. Hazırlanan denizel yönetim planı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. Türkiye'de denizel yönetim planına sahip ilk korunan alan olan Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKB), 4 yıllık çalışmanın sonunda katılımcı bir yaklaşımla hazırlanan 5 Yıllık Eylem Planı sonuçlandı. Artık Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi'ne yerel yöneticiler ve yöre sakinleri sahip çıkacak.

5 YILLIK EYLEM PAKETİ

Hazırlanan plan denizel alan için uzun vadeli bir vizyon doğrultusunda belirlenen beş yıllık bir eylem paketini içeriyor. Ancak paketin onaylanması tek başına yeterli olmuyor. Antalya'nın Kaş- Kekova Deniz Koruma Alanı'nın ihtiyaçlarından yola çıkılarak hazırlanan planın, etkili bir şekilde uygulanabilmesi için güçlü bir yönetim biriminin oluşturulması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaş ve Kekova'ya koruma eylem planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN