Servis şoförlerine yeni sezon uyarısı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Servisçiler Odası tarafından yeni eğitim sezonu öncesi servis şoförlerine uyarılarda bulunuldu

Giriş Tarihi: 14.9.2014
Antalya Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Servisçiler Odası, yeni eğitim sezonu öncesi servis şoförleri ile bir araya geldi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Gençer, Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin ve çok sayıda servis şoförü katıldı.

TEK TİP KIYAFET

Servisçiler Odası Başkanı Şahin, okul servisi şoförlerine tek tip kıyafet uygulaması başlattıklarını söyledi. Herkesin saç ve sakal temizliğinin yanı sıra araç temizliğine de dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, "Şoförlerin de tanıtım kartı olacak. Bu kart öğrenci ve aileler tarafından görülecek" dedi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş da, Antalya'da 80 ayrı ilden 15 bin öğrencinin her yıl eğitime dahil olduğunu söyledi. Servis şoförlerine bir uyarıda da bulunan Karakaş, çocuklarla servis ücreti polemiğine girilmemesini istedi.

MÜCADELE ARTACAK

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Gençer ise, denetimleri sıklaştırdıklarını belirtti. Gençer, "Denetimler sizi rahatsız etmesin. C plakası olmayan araçların taşımacılık yapmasına izin vermeyeceğiz" dedi. Çocukların okul çevrelerinde uyuşturucu maddelere daha açık halde olduklarını belirten Gençer, "Bu sene bonzai ile de mücadele ediyoruz. Bu konuda sizin de desteğinizin olması bizi rahatlatacaktır. Çünkü çocuklara en yakın noktada sizler bulunuyorsunuz. Bazen ailelerine anlatmadıklarını sizlere anlatabiliyorlar. Bunları bize aktarın, biz bu konularda çalışmalar yapalım" dedi.

BİR KERE BİLE YETER

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nden (KOM) Gülşah Dinçar ise gençlerin genellikle 'Bir kereden bir şey olmaz' mantığı ile uyuşturucuya başladığını kaydederek, "Oysa ki bir kere kullanmak bile bağımlı olmaya yetiyor. Madde Kullanımıyla Mücadele Büro Amirliği'ne geçen yıl gelen 350 kişiden yüzde 95'inin anne ve babası ayrılmış ya da birisi vefat etmiş. Aileler kendi hayatlarıyla ilgilenirken çocuklarını bazen göremeyebiliyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Servis şoförlerine yeni sezon uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN