Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat yağmura teslim

Giriş Tarihi: 29.12.2014
Manavgat yağmura teslim

Manavgat'ta şiddetli yağış ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu, caddeler suyla kaplanınca ulaşıma kapandı. İki apartman arasında bulunan istinat duvarı kaydı, güvenlik için 2 bina boşaltıldı

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde şiddetli yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. İki gün aralıklarla devam eden yağış nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı, bazı caddeler ise su birikintisinden trafiğe kapandı. İki günde metrekareye 260 kilogram yağışın düştüğü ilçe merkezinde Demokrasi Bulvarı suyla dolarken, cadde üzerindeki bazı işyerlerinde su baskınları yaşandı. Side Mahallesi'nde zemin katlarda bulunan evleri su basarken, bahçeler de göle döndü.

ASAT SU TAHLİYESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASAT ekipleri ihbarlar üzerine baskın yaşanan noktalarda su tahliyesine başladı. Trafiğe kapanan Demokrasi Bulvarı'nda rögar kapaklarını açan ekipler su tahliyesine yardımcı olurken, bazı yerlere de su motorları koyarak suyu boşaltmaya çalıştı. Manavgat bölgesinde yağışla birlikte ara ara elektrik kesintilerinin yaşandığı, bir trafoya da yıldırım düştüğü belirtildi.

BİNALAR BOŞALTILDI
Şidetli yağışlar Kavaklı Mahallesi'nde ise iki apartman arasındaki istinat duvarının yerinden kaymasına neden oldu. Yağmur sularının biriktiği istinat duvarının üst kısmı yaklaşık 1 metre yerinden oynadı. Manavgat Belediyesi'ne bağlı ekipler duvarın bulunduğu noktaya su akışını engellerken, apartman sakinleri de duvarın alt kısmına demir destekler yerleştirerek önlem almaya çalıştı. Belediye ekiplerinin uyarısı üzerine her iki apartmanın sakinleri de güvenlik amacıyla evlerini boşalttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat yağmura teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN