Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitime takılan Altın Kanatlar

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Eğitime takılan Altın Kanatlar

Altın Kanatlar Havacılık Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi, eğitime altın kanatlar taktı ve yükselmeye devam ediyor

Antalya'nın havacılık alanındaki tek okulu olan Altın Kanatlar Havacılık Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi, eğitime altın kanatlar taktı. Okul, çocuğunun orta öğrenimini, bütün dünyada ve ülkemizde sürekli büyüyen, aynı zamanda en çok istihdam açığı olan havacılık alanında tamamlamasını istiyen aileleri erken kayıt avantajlarından yararlanmaya çağırdı.

BÜYÜYEN SEKTÖR

Meslek eğitiminin memleket meselesi olduğu kanaatinde olduklarını belirten okul yöneticileri, "Bilindiği gibi havacılık sektörü Türkiye'de en hızlı büyüyen sektörlerden birisidir. Özellikle THY'nin öncülüğünde diğer havayolu şirketlerimizin de desteği ile sürekli rekorlar kırarak büyüyen bir sektör. Bu hızlı büyüme ara eleman ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Bu hızlı gelişmeye rağmen aslında Türk havacılık sektöründe daha yapılacak çok şeyin olduğu da bir gerçektir. Uzmanların genel görüşüne göre gelecek 30 yılda daralma yaşanmayacak sektörlerden birisi havacılık sektörüdür. İşte biz bu gerçekten hareketle, havacılık mesleğini çok erken yaşlarda öğrenmeye başlayan, bu sektörün iş disiplini ve çalışma şartlarına erken yaşlarda adapte olabilecek gençler yetiştirmek için havacılık meslek lisesi açmaya karar verdik" dedi.

HAVACILIK KÜLTÜRÜ
Okulun özel bir Anadolu Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi olduğunu belirten yetkililer, "Havacılığa meraklı, bu alanda çalışabilecek yeterliliğe sahip olanları okulumuza kabul ediyoruz. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir okul olduğu için 1. sınıfta bütün Türkiye'deki liselerin 1. sınıfları ile aynı dersleri görecekler. Buna ilaveten havacılık kültürünün temellerinin atıldığı mesleki gelişim dersleri alacaklardır. Ayrıca İngilizce başta olmak üzere iki yabancı dil eğitimine başlayacaklardır. 10. sınıftan itibaren çocuklarımız, Uçak Bakım, Kabin Hizmetleri ve Havayolu Lojistik bölümlerinden birini seçip mesleki eğitimlerini bu alana yoğunlaştırmış olacaklar. Lise eğitimleri boyunca bir taraftan fizik, kimya, matematik, edebiyat, tarih vb. dersler ile akademik gelişimlerini sürdürürken, diğer taraftan kendi alanları ile ilgili okuyacakları derslerle mesleki altyapılarını oluşturmaya başlayacaklar. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin üniversitede istedikleri bölümlere gidememek gibi bir dertleri olmayacaktır. Özellikle üniversite eğitimlerini kendi alanları ile ilgili yapmak isterlerse çok büyük bir avantaja sahip olacaklardır. Çünkü mezun oldukları ilgili bölümlerde yüksek öğretimlerine devam etmek isterlerse MYO'lara sınavsız geçiş hakkına, fakültelerde de ek puan hakkına sahiptirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime takılan Altın Kanatlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN