Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Yapı gibi Aksünger ailesi

Adı 'Büyükşehir'de paralel CHP' haberiyle gündeme gelen CHP İzmir Milletvekili Aksünger'in, ailesinin Antalya'da yaşayan tüm fertlerini Muratpaşa Belediyesi'ne yerleştirdiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 17.2.2015
Paralel Yapı gibi Aksünger ailesi
Antalya'da adı yerel seçimler öncesi SABAH Akdeniz'de yayınlanan 'Büyükşehir'de paralel CHP' haberi ile gündeme gelen CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in yeni bir yapılanma içerisinde olduğu ortaya çıktı. Aksünger'in kendiyle aynı soyadını taşıyan ailesinin neredeyse tüm fertlerini Muratpaşa Belediyesi'nde işe yerleştirdiği ortaya çıktı. Aksünger'in yakın çevresini Antalya'daki belediyelere yerleştirmesi hem CHP'liler hem de çalışanlar arasında tepkilere neden oluyor.

HIZLA ÇOĞALIYORLAR

CHP'de eski Antalya'dan sorumlu milletvekili ve şu anda CHP Genel Başkan Başdanışmanı olan İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in akrabası olduğu iddia edilen ve Devrim Kök döneminde CHP Antalya İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Nurettin Aksünger, Muratpaşa Belediyesi'nde formen olarak çalışmaya başladı. Nurettin Aksünger'in kızı Yağmur Aksünger ile oğlu Sezgin Aksünger'in ise uzun zamandır Muratpaşa Belediyesi'nde çalıştığı tespit edildi. Aksünger Ailesi'nden en son yeğen Ali Aksünger de Muratpaşa Belediyesi'nde işe başlayanlar arasında yer aldı. Belediyede Aksünger soyadını taşıyan çalışanların hızla çoğalması personel arasında tepkiyle karşılandı.

HEPSİ AKRABALARDAN
Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın döneminde belediyede şube müdürü olarak görev yapan Hasan Kaçmaz'ın da Akaydın'ın 30 Mart seçimlerini kaybetmesinin ardından Büyükşehir'den ayrılıp Muratpaşa Belediyesi'nde başkan yardımcılığı görevine getirilmesi dikkat çekmişti. Kaçmaz'ın Erdal Aksünger ile doğrudan akrabalık bağı olmadığı ancak dayısının oğlunun eşinin Erdal Aksünger ile akraba olduğu ileri sürüldü. Kaçmaz da Erdal Aksünger gibi Erzincanlı.

EŞİ İÇİN ÇALIŞMA YAPTI

Eski bir maliyeci olan Kaçmaz'ın eşi Kudret Kaçmaz'ın, eski CHP İl Başkanı Devrim Kök zamanında CHP Antalya İl kadın Kolları'na girdiği ortaya çıktı. Kudret Kaçmaz'ın seçim zamanında hem Akaydın hem de şu an görevde bulunan CHP'li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın kampanyalarında etkin görev alması ile eşinin yer değiştirmesinde etkin rolü olduğu ifade edildi.

BÜYÜKŞEHİR'DE DE VAR
Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nde görev yapan Aksünger Ailesi'nin bir diğer ferdi olan Elif Aksünger de eski Başkan Bekir Kumbul döneminde işe alınmıştı. Elif Aksünger'in eşi Gazi Aksünger'in Erdal Aksünger ile akraba olduğu belirlendi. Elif Aksünger halen Büyükşehir Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürlüğü'nde çalışmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı gibi Aksünger ailesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN