Borçlu ekibin tamamı aday

Giriş Tarihi: 25.2.2015
Borçlu ekibin tamamı aday

Yerel seçimlerde Antalya'da piyasaya 1 milyon liraya yakın borç takan CHP'de bu borcu yaratanlar ödemeyi unutup milletvekilli olabilme derdine düştü

Yerel seçim sürecinde Antalya'da piyasaya 1 milyon liraya yakın borç takan CHP'de kriz halen aşılamadı. Borç krizi ortada dururken yerel seçim döneminde görevde olan parti yöneticileri ile Büyükşehir adayı, milletvekili olma peşine düştü. Yerel seçimin ardından göreve gelip borcu öteleyen il başkanı da adaylık için istifa etti.

ÇÖZÜM ÜRETİLMEDİ
30 Mart seçimlerinde CHP'nin Büyükşehir adayı olan Mustafa Akaydın ile dönemin İl Başkanı Devrim Kök adaylık başvurularını yaptı. Yerel seçim döneminde Kadın Kolları İl Başkanı olan Sultan Yeğen ile Genlik Kolları İl Başkanı olan Savaş Kısa da adaylık için görevlerinden istifa etti. Kök'ün ardından İl Başkanı seçilen ve borçla ilgili çözüm üretmeyen Cavit Arı da aday adaylığı için istifa etti. Böylece seçim borcu yükü, genel seçim kampanyasını yürütecek yeni il yönetimine kaldı. Veresiye defteri bir hayli kabarık olan CHP Antalya İl Yönetimi söz konusu borçların ödenmesine ilişkin bir formül üretmemişken, genel seçim hazırlıkları gelip kapıya dayandı. Yeni seçim döneminin gelmesi ile bir umut CHP'den ödeme yapmasını bekleyen esnaf henüz umduğunu bulabilmiş değil. CHP'den borçların ödeneceğine dair her hangi bir açıklama gelmezken,yakın zamanda bir çözüm üretilmezse CHP'nin Antalya'daki kampanyada oldukça zorlanacağı konuşuluyor.

ÖN SEÇİME GİRECEKLER
Antalya Büyükşehir Belediyesi seçimini kaybederek, piyasaya 1 milyon liraya yakın borç takan ekip, yakın zamanda aday olabilmek için ön seçime girecek. Antalya'dan milletvekili adayı olabilmek için CHP üyelerinden oy isteyecek olan bu isimlerin yapılacak ön seçimden nasıl bir sonuçla çıkacakları merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borçlu ekibin tamamı aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN