Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aileler artık daha mutlu

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi'nde psikolog, avukat, sosyal hizmet uzmanı ve diyetisyen bulunuyor

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Aileler artık daha mutlu
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığı'na bağlı Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi hizmet kalitesini arttırdı. Kadrosunu güçlendiren merkezde, Antalyalılara psikolog, avukat, sosyal hizmet uzmanı, aile danışmanı, diyetisyen ve çocuk gelişim uzmanı eşliğinde birebir danışmanlık hizmeti veriliyor. Vatandaşlar, uzmanlardan randevu alarak 50'şer dakikalık seanslarla sorunlarını danışabiliyor. Toplumsal ihtiyaçlar belirlenerek, ailelere yönelik sosyal, psikolojik, kültürel, hukuksal ve sağlık alanlarında bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

ŞİDDETE ACİL MÜDAHALE
Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için diyetisyen hizmeti de veriliyor. Öte yandan şiddet mağduru kadınlara psiko-sosyal destek verilerek, anında müdahaleler ile aktif olarak destek olunuyor. Kadınlar gerek bireysel, gerekse 249 11 07 numaralı telefon hattı ile Büyükşehir Belediyesi yetkilerine ulaşabiliyor.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE DESTEK
Aile Eğitim Merkezi'nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelerin çocuklarının gelişimlerini desteklemek amacıyla kurslar düzenliyor. Çocuklara bale‚ piyano‚ matematik‚ Türkçe, İngilizce‚ el sanatları‚ fen bilgisi konularında uzmanlar eşliğinde dersler veriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aileler artık daha mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN