Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çay kahve bahane, ortam şahane

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Çay kahve bahane, ortam şahane
Yemek hizmeti veren işletmelerde verilen hizmet ve menü anlayışında özellikle Antalya'da son zamanlarda kimine göre değişim, gelişim; kimine göre karmaşa söz konusudur.
Bunun nedenleri tartışılabilir.
Belki tüketicinin talebi, belki eğitim ve kültürümüzdeki değişimler. Ya da Antalya'ya özgü turizmin etkisi ile bir yandan uluslararası kültürel etkileşim, diğer yandan ülkenin her yerinden sürekli olarak göç alması nedeniyle kozmopolit bir yapıya bürünmüş olmamızdan kaynaklanabilir. Bu nedenle artık her bir işletmeye gelen müşteri profilinin çeşitlilik göstermesi nedeniyle aynı anda oluşan farklı beklentilere cevap verebilme telaşı sarmış olabilir.
Bu hafta Semt Kahvesi'ne ve daha önceden yemeklerini bildiğim Songül Şef'e misafir oldum. Yukarıda bahsettiğim üzere artık semtler çeşitli nedenlerden dolayı ülkenin her şehrinden ve dünyanın birçok ülkesinden insanlardan oluşuyor.
Böyle olunca da Lara'da Semt Kahvesi adıyla hizmet veren işletme, her ne kadar adı kahve diye geçse de güzel vakit geçirmek için başta yemek olmak üzere, eğlence, oyunlar, maç izleme, sohbet etme gibi değişik zamanlarda değişik hizmetler sunan bir işletme olmuş. Ben tabiî ki konum gereği yeme içme bölümü ile ilgiliyim.
Mutfakta Songül Şef'in yönetiminde geniş, semtteki her kültür gurubuna ve gelenlerin her türlü isteğine cevap verebilecek bir menü oluşturulmuş.
Mesela Semt Kahvesi'nde ağaçlar altında deniz esintisi ile birlikte oyun oynarken, sohbet ederken tabağınızda Capressa (taze mozarella) olması ilgi çekici olabilir. Ya da fıstık ezmeli tavuk yemeği olan Saboresta sizi bir anlığına restoranda mı kahvede mi olduğunuz konusunda şaşırtabilir. Belki de klasik yemeklerimizden biri olan ve Songül Şef'in dokunuşları ile özel bir sunumuyla, Semt special ızgara köfteyi tercih edersiniz.
Başka bir klasik ise hazır Akdeniz'e karşı oturmuşken, onun esintisi ile Akdeniz tost denenebilir. Yine bize özgü bir tat olan biftekli salata sunumu ve özel sosu ile Semt Kahvesi'nde ulaşabileceğimiz bir tat.
Zengin tost, salata, pizza ve meze çeşitleri ile günün her saatinde zengin bir menü ile hizmet veren bir işletme. Çocuk menüsüne ve vejeteryan menüye sahip olmaları da misafirleri için avantaj sağlamış gibi görünüyor. Yemek dışında zengin bir sıcak ve soğuk içecek menüsüne sahip. Ben çilekli milkshake ve şeftali frozen denedim. Tam da mekanın ruhuna uygun düşen iki ayrı serinletici içecek. Adının Semt Kahvesi olması, ister istemez dikkatimi kahveye yöneltti.
Semt Summer Frappe ve Türk Büyüsü soğuk kahve sevenler için denenecekler arasında. Sıcak kahve tercihiniz ise zengin dünya kahveleri çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Semt Kahvesi, Songül Şef'in menüye olan katkısıyla, dünya ve ülkemiz mutfağından sunduğu lezzetleri ile ağaçlar arasında, denizin kokusunu, esintisini hissedebileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekana dönüşmüş.
Yemekle buluşmalarınızın keyifli geçmesi dileklerimle…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çay kahve bahane, ortam şahane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN