Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabıkalı danışmana yeni iş uydurdular

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Sabıkalı danışmana yeni iş uydurdular

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın uyuşturucudan sabıkalı eski danışmanı Yasin Karasu, şimdi de tek personeli bulunan Falez A.Ş'de üst düzey göreve getirildi

Uyuşturucu bulundurmaktan ceza alan ve CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın'ın Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde danışmanlığını yapan 35 yaşındaki Emrah Yasin Karasu Antalya'da paylaşılamayan adam oldu. Mustafa Akaydın'ın yerel seçimi kaybetmesinden sonra sorumluluğu üzerine alan Karasu, 7 Haziran seçimleri için CHP'den milletvekili adaylığı için ön seçime katılmış ancak listeye girememişti.

VAZGEÇİLMEZ OLDU

Bir dönem CHP'li belediyelere fotoğraf ve video hizmetleri sunan Karasu, Muratpaşa Belediyesi'nin 'Lezzet Ustaları' isimli belgesel filmini de hazırlamıştı. Kısa sürede CHP'nin vazgeçilemezleri arasına girmeyi başaran uyuşturucudan sabıkalı Karasu, şimdi de CHP'li Muratpaşa Belediyesi tarafından kurulan Falez A.Ş'nin hem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı hem de Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

CEZA ALMIŞTI

Antalya 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde 2010 yılında yargılandıktan sonra uyuşturucu bulundurmak suçundan bir yıl denetimli serbestlik cezası almasına rağmen Karasu'nun bir personeli bulunun Falez A.Ş'de göreve getirilmesi manidar bulundu. Akaydın'ın prensi olarak bilenen Karasu'nun göreve başlaması için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a Mustafa Akaydın'ın ricacı olduğu belirtildi.

ZEYTİNKÖY'DE YAKALANMIŞTI
Zeytinköy bölgesinde 2010 yılında polisler tarafından yakalanan Emrah Yasin Karasu ve birkaç arkadaşı; Antalya 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı. Karasu uyuşturucu bulundurmak suçundan bir yıl denetimli serbestlik almış ve bu 8 ay boyunca denetimli serbestlik ve adli kontrole çevrilmişti. Karasu ise bir komploya kurban gittiğini söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabıkalı danışmana yeni iş uydurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN